Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na dziś – 17 lutego 2024 – ̶...

Słowo na dziś – 17 lutego 2024 – “Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają”

Słowo na dziś – codziennie o Słowie Bożym, Miłosierdziu Bożym i ludzkim, życiu Kościoła i ciekawych tematach wartych uwagi. Dziś 17 lutego 2024 r., Sobota po Popielcu, w którym polecamy: • Ewangelię Łk 5, 27-32 wraz z krótkim rozważaniem ks. Przemysława Krakowczyka SAC, • komentarz do dzisiejszych czytań ks. Wojciecha Węgrzyniaka, • zaproszenie do słuchania wielkopostnego podcastu o Mszy świętej “To nie teatr”, oraz • cytat z Dzienniczka św. Siostry Faustyny (nr 140).


Posłuchaj Ewangelii na 17 lutego 2024 r. wraz z komentarzem:

Wideo —> Telewizja Misericordia: Dobra Nowina na dziś | 17 lutego – Sobota po Popielcu

Ewangelia według św. Łukasza (Mt 9, 14-15)

“Jezus zobaczył celnika, imieniem Lewi, siedzącego na komorze celnej. Rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» On zostawił wszystko, wstał i z Nim poszedł.

Potem Lewi wydał dla Niego wielkie przyjęcie u siebie w domu; a był spory tłum celników oraz innych ludzi, którzy zasiadali z nimi do stołu. Na to szemrali faryzeusze i uczeni ich w Piśmie, mówiąc do Jego uczniów: «Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami?»

Lecz Jezus im odpowiedział: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać do nawrócenia się sprawiedliwych, lecz grzeszników».”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z  dnia 17 lutego 2024 roku

Zobacz też w serwisie Mateusz.pl —> Czytania na dziś w wersji tekstowej i audio (Maskacjusz TV) oraz komentarze do czytań

Komentarz do czytań liturgicznych na 17 lutego 2024 r. ks. prof. Wojciecha Węgrzyniaka:

Wideo —> Ks. Wojciech Węgrzyniak: DamyzBogiemRadę (Sobota po Popielcu)


Wspieraj dzieło “Misericors”!


“To nie teatr” – wielkopostny podcast liturgiczny Archidiecezji Krakowskiej

“To nie teatr” to wielkopostny podcast liturgiczny, który ma pomóc w zrozumieniu, tego, co widzimy, a czego często nie rozumiemy, uczestnicząc w Mszy św. Wszystko po to, aby wierni mogli w pełni korzystać z bogactwa Eucharystii. Przewodnikiem na tej drodze będzie ks. Ryszard Kilanowicz, ceremoniarz Archidiecezji Krakowskiej.

Posłuchaj zaproszenia:

Gesty, słowa, znaki – uczestnicząc we Mszy św. często ich nie dostrzegamy lub zwyczajnie nie rozumiemy. Czy są potrzebne, do tego, aby dobrze przeżywać Eucharystię? – Czasem może się nam wydawać, że liturgia jest jakimś przedstawieniem, natomiast jest to świat świętych znaków, do którego zaprasza nas sam Pan Jezus, abyśmy wraz z nim uświęcali naszą codzienność – wyjaśnia ks. Ryszard Kilanowicz, ceremoniarz Archidiecezji Krakowskiej.

To właśnie on przez kolejne czwartki Wielkiego Postu będzie wyjaśniał to, co bywa pomijane czy jest nie do końca jasne. Wszystko po to, aby Eucharystia była czasem modlitwy i przeżywania największej tajemnicy wiary, a nie podziwiania sceny z perspektywy odległego rzędu na widowni.

„To nie teatr” będzie tworzyło 6 odcinków, publikowanych w kolejne czwartki aż do Wielkiego Czwartku o godz. 19.00 na kanałach You Tube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej.

Liturgiczny podcast ks. Ryszarda Kilanowicza uzupełnią poszerzone rozważania Ewangelii, przygotowywane przez ks. Artura Czepiela i ks. Mieszka Ćwiertnię. „Dobra Nowina EXTRA” tradycyjnie dostępna będzie w soboty o godz. 17.07. Kaznodzieje wprowadzą nas także w czas Triduum Sacrum oraz Świąt Wielkiej Nocy. Rozważania „Dobrej Nowiny” również publikowane będą na kanałach You Tube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej.

Zobacz więcej —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: To nie teatr. Liturgiczny podcast na Wielki Post

Dzienniczek św. Faustyny, nr 140:

“Miłość czysta zdolna jest do czynów wielkich i nie łamią jej trudności ani przeciwności. Jak miłość [jest] mocna [mimo] wielkich trudności – tak też jest wytrwała w szarym, codziennym, żmudnym życiu. Ona wie, że by się Bogu przypodobać, jednego potrzeba, to jest, aby najdrobniejsze rzeczy czynić z wielkiej miłości – miłość i zawsze miłość.”

Źródło / zobacz pełny cytat na dziś > Faustyna.pl – Konkordancja do „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny: Cytat z “Dzienniczka” nr 140


Słowo na dziś – 17 lutego 2024