Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Różaniec z papieżem Franciszkiem w intencji pokoju...

Różaniec z papieżem Franciszkiem w intencji pokoju, także na Jasnej Górze – 31 maja 2022

Na zakończenie maja 2022 – miesiąca maryjnego – i w liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, 31 maja 2022 r. o godz. 18.00, papież Franciszek odmówił Różaniec przed figurą Maryi Królowej Pokoju w Bazylice Santa Maria Maggiore w Rzymie. Do modlitwy dołączyły sanktuaria międzynarodowe, w tym Jasna Góra i wierni na całym świecie.

Wideo —> Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów: Różaniec z Ojcem Świętym w intencji pokoju – wt 31.05.2022 18:00, Jasna Góra – telemost sanktuariów

Na zakończenie miesiąca maryjnego 2022 roku papież Franciszek pragnął ofiarować światu znak nadziei, cierpiącemu z powodu konfliktu na Ukrainie i głęboko zranionemu przemocą na wielu teatrach wojny, które wciąż są aktywne. Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zachęciła wiernych na całym świecie do wspierania papieża Franciszka w jego modlitwie o pokój. Ważnym znakiem był udział w niej sanktuariów międzynarodowych z całego świata, a także sanktuariów znajdujących się w krajach wciąż dotkniętych wojną lub o silnej niestabilności politycznej, które są przyczyną wielu epizodów przemocy. Sanktuaria te odmawiały różaniec w tym samym czasie co Ojciec Święty i były połączone poprzez streaming z transmisją na żywo z Rzymu. Były to: Sanktuarium Matki Bożej w Zarwanicy na Ukrainie; Katedra Sajdat al-Najat (Matki Bożej Zbawienia) w Iraku; Katedra Matki Bożej Pokoju w Syrii; Katedra Maryi Królowej Arabii w Bahrajnie.

Rozpoczynając modlitwę różańcową przed figurą Matki Bożej Królowej Pokoju w rzymskiej bazylice Matki Bożej Większej papież Franciszek przypomniał, że w czasie pandemii gromadziliśmy się wokół Niej, aby prosić o Jej wstawiennictwo: „prosiliśmy Ciebie o wsparcie dla chorych i przydanie sił pracownikom służby zdrowia; błagaliśmy o miłosierdzie dla umierających i osuszenie łez tych, którzy cierpieli w ciszy i samotności”. Dodał, że „dziś wieczorem, na zakończenie miesiąca szczególnie Tobie poświęconego, stajemy znów przed Tobą, Królowo Pokoju, błagając Cię: udziel nam wspaniałego daru pokoju, aby szybko ustała wojna, która od dziesięcioleci szaleje w różnych częściach świata, a teraz wkroczyła także na kontynent europejski. Jesteśmy świadomi, że pokój nie może być jedynie wynikiem negocjacji ani konsekwencją sprawiedliwego porozumienia politycznego, ale przede wszystkim jest paschalnym darem Ducha Świętego”.

Papież przypomniał o dokonanym niedawno poświęceniu Niepokalanemu Sercu Maryi narodów pogrążonych w wojnie, prosząc o wielki dar nawrócenia serc. – Jesteśmy pewni, że za pomocą oręża modlitwy, postu i jałmużny, a także daru Twojej łaski mogą przemienić się ludzkie serca i losy całego świata – zaznaczył Ojciec Święty.

Zobacz też —> Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – Papież Franciszek – 25 marca 2022

Publikujemy polskie tłumaczenie papieskiej modlitwy o pokój:

“O Maryjo, Matko Boża i Królowo Pokoju, w czasie pandemii gromadziliśmy się wokół Ciebie, aby prosić o Twoje wstawiennictwo. Prosiliśmy Ciebie o wsparcie dla chorych i przydanie sił pracownikom służby zdrowia; błagaliśmy o miłosierdzie dla umierających i osuszenie łez tych, którzy cierpieli w ciszy i samotności.

Dziś wieczorem, na zakończenie miesiąca szczególnie Tobie poświęconego, stajemy znów przed Tobą, Królowo Pokoju, błagając Cię: udziel nam wspaniałego daru pokoju, aby szybko ustała wojna, która od dziesięcioleci szaleje w różnych częściach świata, a teraz wkroczyła także na kontynent europejski.

Jesteśmy świadomi, że pokój nie może być jedynie wynikiem negocjacji ani konsekwencją sprawiedliwego porozumienia politycznego, ale przede wszystkim jest paschalnym darem Ducha Świętego.

Poświęciliśmy Twemu Niepokalanemu Sercu narody pogrążone w wojnie i prosiliśmy o wielki dar nawrócenia serc. Jesteśmy pewni, że za pomocą oręża modlitwy, postu i jałmużny, a także daru Twojej łaski mogą przemienić się ludzkie serca i losy całego świata.

Dziś do Ciebie, Królowo Pokoju wznosimy nasze serca: wstawiaj się za nami u Twojego Syna, pojednaj serca przepełnione przemocą i zemstą, wyprostuj myśli zaślepione pragnieniem łatwego wzbogacenia się, niech na całej ziemi trwale panuje Twój pokój.”

Tłum. S. Tasiemski/ KAI

Tekst za —> episkopat.pl: Papieska modlitwa o pokój 31 maja 2022 r.

W papieskiej modlitwie w Rzymie wzięli udział hłopcy i dziewczęta, którzy w minionych tygodniach przyjęli Pierwszą Komunię Świętą i Bierzmowanie, skauci, rodziny ze Wspólnoty Ukraińców mieszkających w Rzymie, przedstawiciele młodzieży, członkowie Korpusu Żandarmerii Watykańskiej i Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej oraz trzech parafii rzymskich pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, a także członkowie Kurii Rzymskiej.

Do odmawiania dziesiątek różańca zaproszono rodzinę ukraińską, osoby spokrewnione z ofiarami wojny oraz grupę kapelanów wojskowych.


Transmisja nabożeństwa w Bazylice Santa Maria Maggiore w Rzymie (język angielski):

Wideo —> Vatican News: May 31 2022, Holy Rosary for Peace, by Pope Francis


Królowo Pokoju udziel nam wspaniałego daru pokoju! – zabrzmiało też na Jasnej Górze. Sanktuarium jako jedyne w Polsce i jedno z nielicznych miejsc na świecie uczestniczyło w różańcowym wołaniu o pokój z udziałem papieża Franciszka. Utworzony został telewizyjny telemost.

Jasna Góra włączyła się w światową modlitwę o pokój na zaproszenie Stolicy Apostolskiej, ale, jak podkreślał rzecznik o. Michał Legan, była to też potrzeba wyrazu wielkiej solidarności Sanktuarium z Ojcem Świętym w błaganiu o ustanie wojen, nie tylko na Ukrainie, ale i w innych częściach globu.

W różańcu uczestniczyli głównie wierni z Częstochowy. S. Tomasza, zmartwychwstanka specjalnie tu przyszła, bo to wybrane miejsce, nasza stolica: „modlitwa o pokój jest tak bardzo potrzebna, jest konieczna. Ufamy, że zanoszona na kolach przez cały świat, będzie tym bardziej miła Bogu i Maryi, zwłaszcza w dniu Jej święta, Nawiedzenia”.

Przyszły także dziewczęta ze Specjalnego Ośrodka Sióstr Józefitek. – Dziewczynki zapragnęły przyjść pomodlić się w intencji pokoju, bo bardzo to przeżywają. Znają dzieci z Ukrainy, z nimi się bawią, wiedzą, że tam bardzo cierpią i dziś chciały przyjść tutaj, bo wiedzą, że u Matki Bożej można załatwić wszystko – powiedziała s. Patrycja.

Info na podstawie —> BP KEP: 31 maja godz. 18: Różaniec z Papieżem w intencji pokoju oraz Izabela Tyras / jasnagora.com: Jasna Góra już jutro włączy się w światową modlitwę o pokój z papieżem oraz Różańcowa modlitwa o pokój z papieżem Franciszkiem

Transmisja papieskiej modlitwy z Rzymu dostępna była w mediach watykańskich, transmisja modlitwy z Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze od godz. 18.00 w Telewizji Trwam. Przekaz realizowany był także na jasnogórskim kanale YouTube i w Radiu Jasna Góra.

Zobacz też:

31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Modlitwa o dar pokoju – Św. Jan Paweł II

Różaniec ze św. Faustyną


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja