Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Rekolekcje wielkopostne z o. Jackiem Salijem OP w ...

Rekolekcje wielkopostne z o. Jackiem Salijem OP w TVP3 – Odcinek 2: Sakrament pokuty – 26 marca 2020

Zapraszamy do obejrzenia 2. odcinka Rekolekcji Wielkopostnych z o. Jackiem Salijem OP, wyemitowanego w ogólnopolskim paśmie TVP3 we czwartek 26 marca 2020 r. o godzinie 20.40.  Dzień drugi rekolekcji: Sakrament pokuty.

Rekolekcje Wielkopostne o. Jacek Salij OP – Cześć II [napisy]

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE z dominikaninem O. Jacek Salij OPDzień drugi: Sakrament pokuty„Dobrze jest wstępnie sobie uprzytomnić, że w gruncie rzeczy wyznanie grzechów to jest wyznanie miłości. Przeze mnie, który się tej miłości sprzeniewierzyłem. Wyznanie miłości jest takim serdecznym oczekiwaniem, że: Panie Boże, Ty mi dopomożesz. Że wejdę na drogę Twoich Przykazań. Że będzie mi bardziej niż dotychczas zależało na tym, żeby się Tobie podobać. Że tak, grzesznym jestem, ale naprawdę zależy mi, żeby do Ciebie należeć zawsze.Wiem, że spowiadam się nie księdzu, tylko spowiadam się samemu Panu Jezusowi. Wiem, że Pan Jezus jest kimś, kto jest mi niewyobrażalnie życzliwy. On przecież dla mnie przeszedł przez Mękę Krzyża”.

Opublikowany przez Między Ziemią a Niebem TVP Czwartek, 26 marca 2020

 

– Dobrze jest wstępnie sobie uprzytomnić, że w gruncie rzeczy wyznanie grzechów to jest wyznanie miłości. Przeze mnie, który się tej miłości sprzeniewierzyłem.

Wyznanie miłości jest takim serdecznym oczekiwaniem, że: Panie Boże, Ty mi dopomożesz. Że wejdę na drogę Twoich Przykazań. Że będzie mi bardziej niż dotychczas zależało na tym, żeby się Tobie podobać. Że tak, grzesznym jestem, ale naprawdę zależy mi, żeby do Ciebie należeć zawsze.

Wiem, że spowiadam się nie księdzu, tylko spowiadam się samemu Panu Jezusowi. Wiem, że Pan Jezus jest kimś, kto jest mi niewyobrażalnie życzliwy. On przecież dla mnie przeszedł przez Mękę Krzyża” – o. Jacek Salij OP.

Wideo —> Między Ziemią a Niebem / Facebook: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE z dominikaninem O. Jacek Salij OP Dzień drugi: Sakrament pokuty

Zobacz też —> codzienne rozważania ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Wielki Post


Modlitwa, sakrament pokuty i pojednania oraz wartość Kościoła w życiu chrześcijanina to tematy, których dotyczyć będą rekolekcje wielkopostne emitowane od 25 do 27 marca o godz. 20.40 w ogólnopolskim paśmie TVP3. Rekolekcje wygłosi znany dominikanin o. Jacek Salij.

W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa, wierni nie mają możliwości uczestniczenia w tradycyjnych rekolekcjach wielkopostnych w parafialnych kościołach. Biskupi w dokumentach dotyczących pandemii zachęcili do przeżywania tego czasu w łączności duchowej ze wspólnotą Kościoła poprzez środki społecznego przekazu i transmisje internetowe.

Ogólnopolską propozycją rekolekcji są trzy dwudziestominutowe konferencje, które wygłosi znany rekolekcjonista, dominikanin Ojciec Jacek Salij. Będą one emitowane codziennie od 25 do 27 marca, o godz. 20.40, w TVP 3.  Każde z trzech spotkań będzie poświęcone innej tematyce. Pierwsza konferencja będzie dotyczyć modlitwy,  druga – przygotowania do sakramentu pokuty, a przede wszystkim warunków pokuty. Ostatnia nauka, zatytułowana „za co kocham Kościół”, przybliży duchową wartość Kościoła w życiu każdego chrześcijanina.

Rekolekcje zostały nagrane w kaplicy klasztoru dominikanów w Warszawie.

Oprócz rekolekcji telewizyjnych wiele propozycji jest dostępnych w radiu i Internecie. Informacje o nich znajdują się najczęściej na stronach diecezji i parafii. Listę transmisji rekolekcji z całej Polski można znaleźć m.in. na stronie https://episkopat.pl/rekolekcje-transmisje/.

Info za —> episkopat.pl: Rekolekcje Wielkopostne z dominikaninem o. Jackiem Salijem

Zobacz też:

Rekolekcje w kwarantannie, 24-29 marca 2020

Dokumenty kościelne na czas epidemii