Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Rekolekcje dla wszystkich” – 11...

“Rekolekcje dla wszystkich” – 11-13 listopada 2020 na Jasnej Górze – Zaproszenie

„Rekolekcje dla wszystkich” – to czas wspólnej modlitwy, konferencji i katechez on-line, zaplanowany w dniach 11-13 listopada 2020 r. na Jasnej Górze. W zamierzeniu inicjatorów – Rady Stałej i Rady ds. Apostolstwa Świeckich Episkopatu Polski oraz ojców paulinów – ma to być propozycja na trudny czas narodowych podziałów. – “Rekolekcje dla wszystkich” na Jasnej Górze – to czas narodowego pojednania, uleczenia ran i przypomnienia wartości, które mogą nas zbliżyć: wzajemnej miłości, szacunku i troski – zachęcają organizatorzy.

Wideo —> Biuro Prasowe KEP: Zaproszenie na #RekolekcjeDlaWszystkich (11-13 listopada 2020)


Dołącz do Get Mercy – publikuj swoje uczynki miłosierdzia, inspiruj innych!

#RekolekcjeDlaWszystkich to trzy dni konferencji w formie kilkunastominutowych filmów, Mszy św. oraz modlitwy podczas Apelu Jasnogórskiego.

Kazania podczas Mszy świętych, a także specjalne konferencje, głosić będą księża biskupi, a wśród nich abp Wojciech Polak, Prymas Polski; abp Grzegorz Ryś, bp Andrzej Czaja, bp Adrian Galbas i bp Andrzej Przybylski.

W konferencjach oraz Eucharystii będzie można uczestniczyć również przez internet.

„Będą to rekolekcje, a właściwie katecheza Kościoła, która ma nam pomóc wrócić do naszych chrześcijańskich źródeł, zobaczyć fundamenty naszej wiary, rozradować się nimi, zgłębić je i zobaczyć, że to jest wspólne źródło, z którego wyrastamy – mówi o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry – Niezależnie od tego, czy dzisiaj krytykujemy Kościół, czy się za niego modlimy, czy czujemy się silnie związani ze wspólnotą naszej wiary, czy może mamy szereg wątpliwości w obliczu kryzysu Kościoła, chcemy poszukać tego wspólnego fundamentu”.

„Modlimy się o to, żeby w toku tych gorących dyskusji, które trwają, i zagrożenia dla zdrowia i życia Polaków związanego z pandemią, żebyśmy potrafili zobaczyć, co nas łączy. Będziemy modlić się o dojrzałość, o wyrozumiałość, o przebaczenie, o pojednanie, o to, żebyśmy szukali wspólnego dobra w tym niezwykle trudnym czasie” – mówi przeor Jasnej Góry.

„Rekolekcje dla wszystkich” rozpoczynają się w środę, 11 listopada 2020 r., w Święto Niepodległości. Ich pierwszym punktem będzie katecheza on-line, która ukaże się w sieci o godz. 12.00 – na temat „Wspólnota i pojednanie” mówić będzie bp Adrian Galbas, przewodniczący Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich, jeden z inicjatorów rekolekcji. Transmisja jest zaplanowana na jasnogórskim kanale YouTube – www.youtube.com.

W programie jasnogórskich „Rekolekcji dla wszystkich” zaplanowano także codziennie Mszę św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 20.00 i Apel Jasnogórski o 21.00. W pierwszym dniu rekolekcji, w środę, 11 listopada, Eucharystii przewodniczyć ma Prymas Polski abp Wojciech Polak (transmisja również na kanale YouTube Jasnej Góry oraz w Radiu Jasna Góra). Apel w tym dniu poprowadzi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

„Rekolekcje dla wszystkich” są zwieńczeniem dziewięciodniowej modlitwy – Jasnogórskiej Nowenny w intencji pokoju i pojednania, która trwała w jasnogórskim sanktuarium od 3 do 10 listopada 2020.

Zobacz szczegółowy —>  program “Rekolekcji dla Wszystkich”

Info na podstawie —> o. Stanisław Tomoń/Biuro Prasowe Jasnej Góry: Rozpoczynają się #Rekolekcje dla wszystkich


Playlista z transmisjami i nagraniami z jasnogórskich “Rekolekcji dla wszystkich”