Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Przewodniczący Episkopatu Polski dziękuje papieżow...

Przewodniczący Episkopatu Polski dziękuje papieżowi Franciszkowi za słowa o św. Janie Pawle II – List abpa Stanisława Gądeckiego – 17 kwietnia 2023

– W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła, który jest w Polsce, pragnę bardzo serdecznie podziękować Ojcu Świętemu za pełne miłości i wrażliwości słowa o św. Janie Pawle II – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do papieża Franciszka. Nawiązał w nim do słów wypowiedzianych w niedzielę, 16 kwietnia 2023 r., podczas modlitwy Regina Coeli, „w kontekście medialnych insynuacji”, dotykających św. Jana Pawła II.

Publikujemy pełną treść listu:


Warszawa, dnia 17 kwietnia 2023 roku

Wasza Świątobliwość,

w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła, który jest w Polsce, pragnę bardzo serdecznie podziękować Ojcu Świętemu za pełne miłości i wrażliwości słowa o św. Janie Pawle II, wypowiedziane podczas niedzielnej modlitwy Regina Coeli, w kontekście medialnych insynuacji, dotykających osobę naszego ukochanego i wielkiego rodaka.

Kościół w Polsce jest głęboko zasmucony skalą manipulacji jednej z włoskich stacji telewizyjnych oraz całkowitym brakiem profesjonalizmu dziennikarskiego autorów programu, którzy w oparciu o plotki publicznie i w haniebny sposób zaatakowali postać św. Jana Pawła II.

Działania te wpisują  się w szerszy projekt zdyskredytowania papieża Wojtyły i stanowią kolejną próbę zamachu na jego życie. Tym razem próbuje mu się zadać śmierć moralną. Podobne zabiegi czynią zresztą niektóre środowiska w Polsce.

Modlimy się za miliony katolików na całym świecie, dotkniętych tymi skandalicznymi próbami dyfamacji św. Jana Pawła II oraz w intencji ich autorów, prosząc o Boże miłosierdzie dla nich.

Z synowskim oddaniem

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

_______________________

Jego Świątobliwość
FRANCISZEK
Papież


Info na podstawie —> BP KEP/episkopat.pl: Przewodniczący Episkopatu podziękował Papieżowi za słowa o św. Janie Pawle II 

Foto ilustracyjne: episkopat.pl

Zobacz też:

Święty Jan Paweł Wielki – Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski – 14 marca 2023

Nie pozwólmy, by dobro dane ludzkości przez Jana Pawła II, zostało zniszczone i nam odebrane – Ks. Leszek Gęsiak SJ – 2 kwietnia 2023

Ks. Wojciech Węgrzyniak: Problemem nie jest Jan Paweł II

Drzewo życia Jana Pawła nie przestanie wydawać owoców – Ks. Leszek Gęsiak SJ podczas Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II – 9 marca 2023