Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Prymas Polski abp Wojciech Polak z młodymi w Łagie...

Prymas Polski abp Wojciech Polak z młodymi w Łagiewnikach – „Ogień dla nas i całego świata” cz. 6

– Bojaźń Pana, jest początkiem mądrości. Daj się uwieść Bożej bojaźni, nie bądź głupi. To się opłaca! – mówił abp Wojciech Polak 8 kwietnia 2017 r. podczas rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”.

Po raz szósty w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbyły się rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata”. Gościem szóstej odsłony był abp Wojciech Polak, Prymas Polski, który opowiedział o kolejnym z darów Ducha Świętego – darze bojaźni Bożej.

W pierwszej części spotkania prowadzący zapytali Prymasa o jego wspomnienia ze Światowych Dni Młodzieży, w których abp Polak czynnie uczestniczył, i do których również przygotowywał się z młodzieżą w Archidiecezji Gnieźnieńskiej. – Nie tylko przygotowywaliśmy się do ŚDM, ale czuliśmy, że to serce wspólnie bije, nie że jest „coś przed”, „coś po”, „coś co będzie dalej”, ale jest to dla nas wszystkich ważne wydarzenie i tak staraliśmy się przygotowywać ŚDM, tak je przeżywać – opowiadał. – To, co przeżyłem tu w Krakowie potwierdziło jedno: że Kościół młodych, który pielgrzymuje i z którym pielgrzymujemy, to jest naprawdę piękne oblicze Kościoła i  Chrystusa w Kościele…

Przeczytaj relację Zofii Świerczyńskiej z 6. spotkania rekolekcyjnego „Ogień dla nas i całego świata” —> Daj się uwieść


Pierwsza część spotkania czyli rozmowa z gościem specjalnym – ks. abp. Wojciechem Polakiem:

 


Konferencja Księdza Prymasa:


Relacja wideo z całego spotkania:

—> Rekolekcje “Ogień dla nas i całego świata” / 6