Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Polska pomaga. Na ratunek Syrii” R...

“Polska pomaga. Na ratunek Syrii” – Charytatywny koncert kolęd w TVP2 i Radiowej Jedynce – 6 stycznia 2020

Najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej oraz Małgorzaty Walewskiej i Marii Pomianowskiej, będzie można usłyszeć 6 stycznia 2020 r. o godz. 21.00. na antenie TVP 1 i Programu Pierwszego Polskiego Radia. Na koncert “Polska pomaga. Na ratunek Syrii” zaprasza ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska oraz prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego. To już siódma edycja koncertu „Polska pomaga” na rzecz ofiar konfliktów na świecie. W tym roku pomoc płynąca z Polski dotrze do pogrążonych w kryzysie humanitarnym Syryjczyków.

Opublikowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Czwartek, 2 stycznia 2020

Wydarzenie —> na Facebooku

W trakcie koncertu, oprócz najpopularniejszych i powszechnie znanych kolęd, będzie można usłyszeć także bliskowschodnią kolędę „Woulida El Messih Hallelujeh – Chrystus się narodził, alleluja” oraz staropolską pieśń bożonarodzeniową „Jam jest dudka Jezusa mojego” – anonim z rękopisów Sióstr Karmelitanek i Benedyktynek z XVIII w. w opracowaniu Jacka Urbaniaka.

Aby włączyć się w akcję pomocy, należy przesłać SMS o treści „POLSKAPOMAGA” na numer telefonu 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Całkowity dochód z koncertu Caritas Polska przeznaczy na pomoc dla ofiar konfliktu w Syrii.

Organizatorami koncertu „Polska pomaga. Na ratunek Syrii” są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska Opera Królewska, Telewizja Polska, Polskie Radio oraz Łazienki Królewskie przy wsparciu Caritas Polska. Dzięki hojności Polaków podczas koncertów „Polska pomaga…” organizowanych od 2017 r. Caritas Polska zebrała ponad cztery miliony złotych.

W okresie Bożego Narodzenia jesteśmy bardziej otwarci na potrzeby potrzebujących. W tym roku ogromnie proszę o pomoc dla naszych braci i sióstr w Syrii. Na terenie tego kraju aż 15,5 mln ludzi potrzebuje pomocy w zakresie dostępu do czystej wody – pomoc jest wciąż bardzo potrzebna. – powiedział ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

O dzieciach, które nie mogą się uczyć, za to zarabiają nosząc pitną wodę i o sytuacji w Syrii na antenie Dwójka -…

Opublikowany przez Caritas Polska Piątek, 3 stycznia 2020

 

Organizując koncert, realizujemy ideę społecznej odpowiedzialności polityków i wspieramy tych, którzy najbardziej tego potrzebują, tam, gdzie tego wsparcia najbardziej potrzeba. Konflikt w Syrii pokazuje, że znów potrzeba naszej solidarności ponad podziałami, ponad granicami, z ludźmi z innej części świata, którzy potrzebują tego samego, co my – mówi inicjator koncertów „Polska pomaga…”, minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński.  – W przygotowanie koncertu „Polska pomaga” zaangażowanych jest wiele instytucji, w tym instytucje kultury, dzięki którym widzowie i słuchacze będą świadkami wydarzenia na najwyższym poziomie artystycznym.

Info za / zobacz więcej —> Caritas Polska: „Polska pomaga”. Najpiękniejsze kolędy na pomoc dla Syrii

📣 WŁĄCZ GŁOS 📣Teraz już wiesz o jednym z wielu sposobów, w jaki pomagamy w Syrii!✅ wypełnij deklarację wsparcia syryjskiej Rodziny na: www.rodzinarodzinie.caritas.pl✅ obejrzyj lub wysłuchaj wraz z rodziną retransmisję koncertu "Polska Pomaga – Najpiękniejsze kolędy na pomoc dla Syrii" 6 stycznia 2020 r. o godz. 21.00. na antenie TVP1 i Jedynka – Program 1 Polskiego Radia a potem wyślijcie wszyscy SMS-y o treści POLSKAPOMAGA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)https://www.facebook.com/events/820399305098458/#PolskaPomaga #Syria #koncert

Opublikowany przez Caritas Polska Czwartek, 2 stycznia 2020