Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pasterka w Katedrze na Wawelu – Transmisja M...

Pasterka w Katedrze na Wawelu – Transmisja Mszy św. pasterskiej pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego – 25 grudnia 2020

Transmisja Pasterki w Katedrze na Wawelu w dniu 25 grudnia 2020 r. o północy. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski. Transmisję Mszy św. pasterskiej realizowało Biuro  Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Wideo —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Pasterka w katedrze na Wawelu 2020

– Klęcząc dzisiejszej Świętej Nocy przed żłóbkiem, w który została położona Boża Dziecina, adorując Ją i wysławiając, za przyczyną aniołów z Betlejem z żarliwością wielką prośmy Boga, naszego najlepszego Ojca, o łaskę autentycznego humanizmu – o dar męstwa i mocy w obronie życia każdego poczętego dziecka i o dar dobrego słowa, które niesie prawdziwy pokój i dobro – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w czasie tradycyjnej Pasterki sprawowanej w katedrze na Wawelu.

Pełny tekst homilii abpa Marka Jędraszewskiego w czasie Pasterki na Wawelu —>Przed żłóbkiem prośmy z wielką żarliwością o łaskę autentycznego humanizmu

Posłuchaj homilii abp. Marka Jędraszewskiego


– Cień pandemii koronawirusa od wielu miesięcy kładzie się na naszej codzienności, dlatego w tym szczególnym czasie chcemy, żeby każdy, kto lęka się przyjść do kościoła z powodu wirusa, ale również wszyscy starsi, chorzy i pozbawieni możliwości uczestnictwa we Mszy, mogli w odpowiedni duchowy sposób przywitać narodzonego Zbawiciela. Dlatego zapraszamy do zaangażowania się w przygotowane przez nas transmisje. 25 grudnia o północy połączymy się z katedry św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu, by pokazać Mszę Pasterską odprawioną przez abp. Marka Jędraszewskiego. O 12:30 będziemy w Sanktuarium św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach. Tam Eucharystii przewodniczył będzie oraz homilię wygłosi kard. Stanisław Dziwisz – mówi ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

(…) Transmisję z Pasterki oraz Mszy św. Bożonarodzeniowej z Sanktuarium św. Jana Pawła II znaleźć można na kanale You Tube Archidiecezji Krakowskiej. Na stronie facebookowej istnieje już specjalne wydarzenie, w którym zamieszczamy wszelkie niezbędne informacje oraz szczegóły, a wszystko obejrzeć będzie można tutaj – Pasterka oraz tutaj –  Msza św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Czytaj całość —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Boże Narodzenie z Archidiecezją Krakowską


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Bądź Misericors ⇒ KLIKNIJ