Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pasterka Noworoczna 2021 – Transmisja online...

Pasterka Noworoczna 2021 – Transmisja online z Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich – 1 stycznia 2021

Z racji na panujące przepisy związane z pandemią koronawirusa, Pasterka Noworoczna 1 stycznia 2021 r. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, celebrowana była w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3, i była transmitowana na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

Posłuchaj homilii abpa Marka Jędraszewskiego:


Paterka Noworoczna to już sześćdziesięcioletnia tradycja, którą zapoczątkował ówczesny biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Karol Wojtyła w 1960 r., gromadząc na początku środowiska akademickie, a potem wszystkich chętnych na to niecodzienne świętowanie nadejścia Nowego Roku. Zwyczaj pasterki noworocznej był kontynuowany przez następców Papieża na stanowisku metropolity krakowskiego: kard. Franciszka Macharskiego i kard. Stanisława Dziwisza. Podtrzymuje go również obecny ordynariusz krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski. Zapraszamy do udziału online.

Info i wideo na podstawie —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Tegoroczna Pasterka Noworoczna z Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: