Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków – 6 września 20...

Papież Franciszek do Polaków – 6 września 2023

– Niech przykład życia św. Stanisława, będzie dla was zachętą do trwania w wierności Ewangelii i wcielania jej w wasze życie rodzinne i społeczne – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej, 6 września 2023 r. Ojciec Święty w sposób szczególny pozdrowił pielgrzymów archidiecezji krakowskiej, diecezji bielsko-żywieckiej, tarnowskiej i kieleckiej oraz z polskiej parafii w Rzymie.

Posłuchaj papieża Franciszka:

Publikujemy pełny tekst papieskich pozdrowień:

“Pozdrawiam serdecznie Polaków, a w sposób szczególny pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej, diecezji bielsko-żywieckiej, tarnowskiej i kieleckiej oraz z polskiej parafii w Rzymie, którzy przybyli, aby świętować rocznicę kanonizacji swojego Patrona i Patrona Polski: św. Stanisława, biskupa i męczennika, która miała miejsce w Asyżu 770 lat temu.

Bohaterski i nieustępliwy Pasterz krakowski, zginął od miecza polskiego władcy, broniąc swego ludu i prawa Bożego. Z wielką odwagą i wewnętrzną wolnością, św. Stanisław przedkładał Chrystusa ponad priorytety świata. Niech jego przykład, tak bardzo aktualny, będzie dla was zachętą do trwania w wierności Ewangelii i wcielania jej w wasze życie rodzinne i społeczne. W ten sposób będziecie mogli być czytelnymi świadkami prawdy, sprawiedliwości i braterskiej miłości.

Z serca wam błogosławię!”

Info i  foto za —> vaticannews / BP KEP: Papież do Polaków: Za przykładem św. Stanisława trwajcie wierni Ewangelii

Zobacz też:

Abp Jędraszewski: audiencja u Papieża była historyczna dla metropolii krakowskiej

Msza św. w rzymskim kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w czasie pielgrzymki Metropolii Krakowskiej

Odpust zupełny związany z 770. rocznicą kanonizacji św. Stanisława BM


– Pan Bóg nie ma upodobania w tych, którzy znajdują się w centrum uwagi i wynoszą się nad innych, lecz w sercu pokornym tych, którzy Go pragną i szukają – mówił Papież podczas audiencji ogólnej w dniu 6 września 2023 r.. Swą katechezę poświęcił tym razem zakończonej przedwczoraj podróży apostolskiej do Mongolii. Spotkał tam, jak podkreślił, lud mądry i szlachetny, który okazał mu wiele serdeczności…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież o podróży do Mongolii: potrzebujemy dialogu z Azją

Transmisja audiencji generalnej / tekst katechezy papieskiej ––> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 06.09.2023