Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków – 20 września 2...

Papież Franciszek do Polaków – 20 września 2023

– Dziś apeluje do nas [św. Daniel Comboni], byśmy nigdy nie zapominali o ubogich, lecz kochali ich, ponieważ w nich jest obecny Jezus ukrzyżowany, oczekujący na zmartwychwstanie – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej, 20 września 2023 r.

Posłuchaj papieża Franciszka:

Publikujemy pełny tekst papieskich pozdrowień:

“Pozdrawiam serdecznie Polaków, a w szczególności grupę osób niepełnosprawnych z warsztatu terapii zajęciowej Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Szumowie wraz z opiekunami. Św. Daniel Comboni był człowiekiem rozmiłowanym w Bogu i braciach. Dziś apeluje do nas, byśmy nigdy nie zapominali o ubogich, lecz kochali ich, ponieważ w nich jest obecny Jezus ukrzyżowany, oczekujący na zmartwychwstanie.

Z serca wam błogosławię!”

Info i  foto za —> vaticannews / BP KEP: Papież do Polaków: Nie zapominajmy o ubogich


Ewangelizacji nigdy nie prowadzi się jako soliści, lecz zawsze w komunii, w Kościele. Papież Franciszek mówił o tym w kolejnej katechezie poświęconej gorliwości apostolskiej. Przywołał postać św. Daniela Comboniego, wielkiego apostoła Afryki w czasach, gdy kontynent ten był naznaczony koszmarem niewolnictwa. Ojciec Święty przypomniał, że obecnie jesteśmy świadkami kolonializmu gospodarczego. Zaapelował, by nie dusić Afryki, jak ziemi, którą należy jedynie plądrować.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: ewangelizując pamiętajmy o ludziach krzyżowanych dzisiaj

Transmisja audiencji generalnej / tekst katechezy papieskiej ––> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 20.09.2023

Świat reaguje na rozpoczętą 19 września 2023 r. ofensywę wojsk Azerbejdżanu przeciwko Ormianom w Górskim Karabachu (…)  Apel o zaprzestanie walk wystosował dziś Ojciec Święty…

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Agresja Azerbejdżanu w Górskim Karabachu, apel Papieża i patriarchy