Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Otoczmy modlitwą naszych żołnierzy i ich dowódców ...

Otoczmy modlitwą naszych żołnierzy i ich dowódców – Słowo Biskupa Polowego WP na Święto Wojska Polskiego, 15 sierpnia 2023

– Zwracam się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o otoczenie modlitwą naszych żołnierzy i ich dowódców, aby skutecznie chronili pokój w naszej Ojczyźnie. Z szacunkiem i uznaniem odnośmy się do ich ofiarnej i gotowej do najwyższych poświęceń postawy – napisał biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz w przesłaniu skierowanym do żołnierzy z okazji przypadającego 15 sierpnia 2023 r. Święta Wojska Polskiego.

Zobacz też:

15 sierpnia 2023 Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią – Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

13-15 sierpnia: Obchody 103. rocznicy „Cudu nad Wisłą”

Uroczystość Wniebowzięcia NMP na Jasnej Górze – 15 sierpnia 2023 – Zaproszenie i program obchodów

Publikujemy pełny tekst Słowa:


SŁOWO BISKUPA POLOWEGO NA ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

Tegoroczne święto Wojska Polskiego obchodzone w dniach od 12 do 15 sierpnia przebiega pod hasłem „Silna Biało – Czerwona”. Biel symbolizuje czystość, porządek, szlachetność, co wiąże się z wysokimi walorami etycznymi. Kolor czerwony natomiast jest symbolem ognia i krwi, i odnosi się do odwagi i waleczności oraz do gotowości do poświęcenia, nie wyłączając przelania krwi dla dobra wspólnego, na rzecz wolności Ojczyzny.

Jako biskup polowy pragnę podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym Wojska Polskiego za służbę w duchu tych wartości, które wiążą się z przesłaniem białoczerwonej flagi i białoczerwonych sztandarów. W dniu Waszego święta życzę Wam wraz z gronem kapelanów Wojska Polskiego, abyście znajdowali wiele satysfakcji ze służby dla pokoju i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam i Waszym najbliższym, którym tak wiele zawdzięczacie, i chroni Was przed niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą żołnierska służba.

Zwracam się też z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o otoczenie modlitwą naszych żołnierzy i ich dowódców, aby skutecznie chronili pokój w naszej Ojczyźnie. Z szacunkiem i uznaniem odnośmy się do ich ofiarnej i gotowej do najwyższych poświęceń postawy. Wspierajmy tych, którzy decydują o jakości i wyposażeniu naszego Wojska. Czyńmy to z przekonaniem, że im silniejsza będzie białoczerwona armia tym silniejsza będzie również nasza białoczerwona Rzeczpospolita.

Teraźniejszość i przyszłość Wojska Polskiego oraz bezpieczeństwo naszej Ojczyzny powierzam opiece i wstawiennictwu Maryi, Królowej Polski.

bp Wiesław Lechowicz
Biskup Polowy

Warszawa, 15 sierpnia 2023


Info i foto na podstawie —> BP KEP / episkopat.pl: Biskup Polowy na Święto Wojska Polskiego: Otoczmy modlitwą naszych żołnierzy i ich dowódców