Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina – Rozważanie na Niedzielę Palmo...

Dobra Nowina – Rozważanie na Niedzielę Palmową, Rok C – 10 kwietnia 2022: Ostatnie lekcje

– Ostatnie chwile Jezus poświęca na mocną katechezę o zaszczytach, modlitwie, prawdzie, spokoju za cenę śmierci, żalu za grzechy, miłosierdzia i przebaczenia. Lekcje, z których zadanie domowe ciągle musimy na nowo odrabiać… Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Marka Sudera na Niedzielę Palmową, Rok C – 10 kwietnia 2022 r., zatytułowanej “Ostatnie lekcje”. To 24. odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Ks. Robert Młynarczyk: Z palmami w rękach słuchamy dziś opisu Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dostrzegamy w nim walkę dobra ze złem, która dokonuje się, gdy człowiek rozpoczyna walkę z Bogiem. Pewnie zastanawia nas, co się wydarzyło od chwili uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, że ludzie z radosnego „Hosanna”, zmienili okrzyk na „ukrzyżuj Go”. Opinia ludzka, jak mogliśmy zobaczyć w ostatnich miesiącach, jest sterowana, kiedyś przez osoby wpływowe, patrz: Arcykapłani, dziś przez media. Pomimo tej trudnej sytuacji Jezus wykorzystuje każde spotkanie na głoszenie swojego orędzia zbawienia.

Ostatnie chwile Jezus poświęca na mocną katechezę o zaszczytach, modlitwie, prawdzie, spokoju za cenę śmierci, żalu za grzechy, miłosierdzia i przebaczenia. Lekcje, z których zadanie domowe ciągle musimy na nowo odrabiać.

Zobacz na brewiarz.pl teksty liturgii Mszy św. z Niedzieli Palmowej 2022:

Obrzędy wejścia

Posłuchaj Ewangelii na procesję z palmami (Łk 19, 28-40) w opracowaniu Maskacjusz TV:


Teksty czytań i Ewangelia dłuższa

Posłuchaj Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa według Świętego Łukasza (Łk 22, 14 – 23, 56) w opracowaniu Maskacjusz TV:


Teksty czytań i Ewangelia krótsza

Liturgia dzisiejszych Mszy świętych rozpoczyna się od bardziej uroczystego niż zwykle wejścia do świątyni. W ten sposób upamiętnia się wjazd Chrystusa do Jerozolimy, poprzedzający bezpośrednio Jego śmierć. Ewangelia dzisiejsza to obszerny fragment Męki Pańskiej według św. Łukasza.


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Kamienne tablice i piasek. Rozważanie na V Niedzielę Wielkiego Postu, Rok C

realizacja: Ks. Marek Suder
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja