Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Orszak Trzech Króli w Poznaniu – 6 stycznia ...

Orszak Trzech Króli w Poznaniu – 6 stycznia 2018

W sobotę, 6 stycznia 2018 r. obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. W podziękowaniu za obecność Boga w historii człowieka, ulicami miasta Poznania wyruszy Orszak Trzech Króli. Wydarzeniu patronuje m.in. metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Orszak Trzech Króli to widowisko plenerowe, oparte na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia. Sceny walki dobra ze złem, wjazdu Królów do Jerozolimy, wizyty w pałacu Heroda, złożenia darów i oddania pokłonu Dzieciątku Jezus, przedstawione przez aktorów i uczniów poznańskich szkół przeplatane będą śpiewem kolęd, w który będą mogli włączyć się wszyscy uczestnicy Orszaku.

Wydarzenie —> na Facebooku

Razem z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem zebrani podążą za gwiazdą betlejemską, która zaprowadzi do Nowonarodzonego Jezusa. Za przykładem biblijnych Mędrców ze Wschodu, każdy z uczestników orszaku będzie miał możliwość wsparcia potrzebujących podczas zbiórki charytatywnej. W tym roku pomoc trafi do Syryjczyków w ramach projektu Rodzina Rodzinie oraz do Jadłodajni dla ubogich. Oba projekty realizowane są przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Poznański Orszak Trzech Króli to wydarzenie, które na stałe wpisało się w tradycję kulturalną naszego miasta. W przygotowanie widowiska coraz liczniej angażują się poznańskie szkoły, muzycy, drużyny harcerskie i organizacje pozarządowe – łącznie około 500 wolontariuszy.

Orszak wyruszy o godz. 12 z placu Wolności, a scena finałowa – pokłon Trzech Króli, będzie miała miejsce na Starym Rynku. Od godz. 11 wolontariusze rozdawać będą korony i śpiewniki, które będzie można zabrać do domu, by wspólnie z rodzinami, poprzez kolędowanie świętować narodzenie Jezusa. Po zakończeniu, o godz. 13.45, w poznańskiej Farze dla uczestników Orszaku zostanie odprawiona Msza Święta.

Info za —> archpoznan.pl/orszakpoznan.pl / episkopat.pl: Orszak Trzech Króli w Poznaniu (zapowiedź)

Fot: facebook.com/OrszakTrzechKróliwPoznaniu