Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Odznaka “Beati Misericordes” dla ks. d...

Odznaka “Beati Misericordes” dla ks. dr. Pawła Zubrzyckiego – Łagiewniki, 9 lipca 2023

Ks. dr Paweł Zubrzycki, kapłan diecezji zamojsko-lubaczowskiej otrzymał w niedzielę, 9 lipca 2023 r., odznakę “Beati Misericordes”. Uroczystość miała miejsce w czasie Mszy św. sprawowanej w Bazylice Bożego Miłosierdzia w samo południe.

Wręczając odznakę ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mówił, że ks. Paweł Zubrzycki związany jest  z Sanktuarium od dziesięciu lat. W każde wakacje przybywa do Łagiewnik, by służyć przybywającym tu Pielgrzymom.

Ks. Bielas przypomniał, że w dekrecie ustanawiającym odznakę, napisano: „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozwija się dzięki zaangażowaniu oraz współpracy ludzi dobrej woli z różnych stron świata. Niech zatem symbolicznym znakiem wielkiej wdzięczności za pełne miłości zaangażowanie w to Boże dzieło, będzie przyznawana przez Rektora Sanktuarium odznaka «Beati misericordes» – w myśl słów Jezusa, który nas zapewnia: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7). Obdarowani tym wyróżnieniem będą wpisywani do osobnej Księgi, z podaniem daty wręczenia im odznaki. Niech ten zaszczytny tytuł mobilizuje do dalszego apostolstwa przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę o Boże Miłosierdzie dla całego świata”.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Beati Misericordes