PODZIEL SIĘ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP i 9 x 1000 “Zdrowaś Mario” św. Siostry Faustyny

We wszystkich domach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w dniu 29 listopada rozpoczęło się duchowe przygotowania do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny: wspólnie odprawiana jest nowenna złożona z antyfon i Litanii Loretańskiej.

Niezależnie od wspólnotowej nowenny siostry starają się złożyć jakiś dar Matce Miłosierdzia właśnie na to święto.

Św. Siostra Faustyna dodatkowo odprawiała nowennę, która polegała na odmówieniu każdego dnia 1000 „Zdrowaś Maryjo…” poza obowiązkowymi modlitwami w kaplicy i ćwiczeniami duchowymi. Sama przyznała: Dla chcącego – nic trudnego. Poza rekreacją modliłam się i pracowałam. W dniach tych nie wymówiłam ani jednego słowa niekoniecznie potrzebnego, chociaż muszę przyznać, że ta sprawa wymaga dość dużo uwagi i wysiłku. Ale dla uczczenia Niepokalanej nic nie ma za wiele (Dz. 1413).

Internauci mogą uczestniczyć w tej nowennie przez —> transmisję on-line z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Info za  —> Faustyna.pl: Nowenna przed uroczystością Niepokalanej


W Niepokalanowie już po raz drugi będzie odmawiana Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem wg św. Faustyny. Nowenna ta polega na odmawianiu 1000 „Zdrowasiek”  codziennie, przez 9 dni – od 29 listopada do 7 grudnia.  Wyzwanie nie łatwe, ale ojcowie franciszkanie wierzą, że uda się to zrealizować.

Szczegóły —> radioniepokalanow.pl: Dołącz do nas – PODARUJ BUKIET RÓŻ MARYI – w Niepokalanowie rusza Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem wg św. Faustyny


Modlitwa i rozważania nowennowe:

www.janpawel2.pl: Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

opusdei.pl: Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny