PODZIEL SIĘ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP i 9 x 1000 “Zdrowaś Maryjo” św. Siostry Faustyny

We wszystkich domach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w dniu 29 listopada rozpoczęło się duchowe przygotowania do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny: wspólnie odprawiana jest nowenna złożona z antyfon i Litanii Loretańskiej.

Niezależnie od wspólnotowej nowenny siostry starają się złożyć jakiś dar Matce Miłosierdzia właśnie na to święto.

Zobacz też —> Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP – DNI NOWENNY

Święta Siostra Faustyna dodatkowo odprawiała nowennę, która polegała na odmówieniu każdego dnia 1000 „Zdrowaś Maryjo…” poza obowiązkowymi modlitwami w kaplicy i ćwiczeniami duchowymi. Sama przyznała: Dla chcącego – nic trudnego. Poza rekreacją modliłam się i pracowałam. W dniach tych nie wymówiłam ani jednego słowa niekoniecznie potrzebnego, chociaż muszę przyznać, że ta sprawa wymaga dość dużo uwagi i wysiłku. Ale dla uczczenia Niepokalanej nic nie ma za wiele (Dz. 1413).

Nowenna przed uroczystością NiepokalanejWe wszystkich domach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia 29 listopada…

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Środa, 27 listopada 2019

 

Internauci mogą uczestniczyć w tej nowennie przez —> transmisję on-line z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Info za  —> Faustyna.pl: Nowenna przed uroczystością Niepokalanej


W Niepokalanowie już po raz trzeci będzie odmawiana Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem według św. Faustyny. Nowenna ta polega na odmawianiu 1000 „Zdrowaś Maryjo”  codziennie, przez 9 dni – od 29 listopada do 7 grudnia.

Nowenna ta jest wyrazem miłości do Niepokalanej. Razem ze św. Faustyną i św. Maksymilianem dziękujemy Bogu za Niepokalane Poczęcie Maryi. Każde Zdrowaś Maryjo to jedna róża ofiarowane Jej w duchowym koszu. Według Dzienniczka (1412-1414) św. Faustyna trzykrotnie odprawiła w tej formie Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

W kaplicy św. Maksymiliana w Niepokalanowie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 29 listopada do 7 grudnia, codziennie przez 9 dni, będzie odmawiane wspólnie pięć całych różańców z rozważaniami w pięciu blokach modlitewnych (po 20 tajemnic każdy)…

Zobacz szczegóły —> radioniepokalanow.pl: Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP wg. św. Faustyny: Niepokalanów, 29 listopada – 7 grudnia 2019


Modlitwa i rozważania nowennowe:

⇒ janpawel2.pl: Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

⇒ opusdei.pl: Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny