Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

XX Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pr...

XX Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT do Łagiewnik – 3 grudnia 2023

W niedzielę 3 grudnia 2023 r. do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybyła XX Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców TALENT. Hasłem tegorocznego wydarzenia były słowa: “Firma silna rodziną”. Mszy św. sprawowanej o godz. 10.30 przewodniczył bp Jan Zając.

Zobacz też —> Kiabakari – tanzańskie okno na Miłosierdzie Boże – Rozmowa z ks. Wojciechem Kościelniakiem

Zebranych z Bazylice przywitał ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. – Już po raz dwudziesty przybywacie do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a więc jubileusz. Przybywacie, aby w tym miejscu rozwijać wyobraźnię miłosierdzia, umacniać troskę, by wasza działalność była zgodna z wymogami ewangelicznej miłości i sprawiedliwości społecznej. Na tym miejscu, gdzie św. Jan Paweł II 17 sierpnia 2002 roku zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu, chcemy modlić się za wasze rodziny, waszych pracowników oraz was samych i zawierzać trudne sprawy Bogu bogatemu w miłosierdzie – mówił.

W homilii bp Jan Zając przypomniał, że obecną niedzielą rozpoczynamy Adwent, czyli czas czuwania. – Pan Jezus mówi: Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie kiedy czas ten nadejdzie. Jednocześnie przestrzega nas, by kiedy przyjdzie nie zastał nas śpiących – przypomniał, dodając, że Pan wskazuje nam drogę dobrą, a my szukamy szczęścia gdzie indziej. – Pan wzywa nas abyśmy przestali błądzić zagubieni w naszych grzechach, niewiernościach. Bądźmy uważni i czuwający, by pozwolić Bogu na wkroczenie w nasze życie, aby przywrócić mu znaczenie i wartość, dzięki Jego obecności i miłosierdziu – apelował.

Ks. Przemysław Król SCJ, moderator w Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT podziękował za pielgrzymkę i zapowiedział, że w 2024 roku przybędzie ona do Łagiewnik 8 grudnia.

Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców TALENT to ogólnopolskie spotkanie przedsiębiorców, którzy w całym roku 2023 uczestniczyli w spotkaniach dla liderów biznesu.

Info za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Pracodawcy i przedsiębiorcy już po raz dwudziesty w Łagiewnikach