Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 4 – ...

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 4 – 30 maja 2022

Czwarty dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – Poniedziałek, 30 maja 2022 roku. Odprawiając tę Nowennę nawiązujemy do oczekiwania przez Maryję i apostołów w Wieczerniku spełnienia się obietnicy, którą zostawił Chrystus: „…wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym” (Dz 1,5).

Zobacz też —> Różaniec z papieżem Franciszkiem w intencji pokoju – 31 maja 2022


Zobacz ⇒ Wszystkie dni Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego

Wideo↑ —> Bogdan Bednarz: 4 dzień Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego


Niech Duch Święty prowadzi nas do pełnego poznania Jezusa, odkrywa przed nami głębię Jego miłosiernej miłości, uczy dostrzegania Jego obecności i działania w naszej codzienności oraz kształtuje nasze życie w duchu ufności wobec Boga i miłosierdzia względem bliźnich. (Faustyna.pl)

Jeśli chcesz —> DODAJ swoją intencję modlitewną związaną z tą Nowenną

Zobacz też

Modlitwa św. Jana Pawła II do Ducha Świętego

Godzina Miłosierdzia


Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 4

Na początku można zaśpiewać > Hymn do Ducha Świętego lub > Sekwencję o Duchu Świętym

Modlitwa wstępna

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

Modlitwa w czwartym dniu Nowenny

Pismo Święte poucza: “Bóg jest tym, który umacnia nas wespół z wami w Chrystusie i który nas namaścił. On też wycisnął na nas pieczęć i zostawił zadatek Ducha w sercach naszych” (2 Kor 1,21-22).

Módlmy się:

Duchu Święty, dziękujemy Ci za to, że nas opieczętowałeś Bożym podobieństwem, które jest zadatkiem szczęścia wiecznego i wezwaniem do świętości. Amen.

Modlitwy końcowe

Ojcze Nasz…

Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego, wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Można odmówić > Litanię do Ducha Świętego


Jeśli chcesz —> DODAJ swoją intencję modlitewną związaną z tą Nowenną

Polecamy rozważanie —> GOŁĘBICA – 4. dzień Nowenny do Ducha Świętego

Wideo za —> Karmelici Bosi Prowincja Krakowska (2019): GOŁĘBICA – 4. dzień Nowenny do Ducha Świętego ( Produkcja: o. Mariusz Wójtowicz OCD & Marek Domagała)


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja