Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Milion dzieci modli się na różańcu – Międzyn...

Milion dzieci modli się na różańcu – Międzynarodowa akcja modlitewna, 18-19 października 2020

W niedzielę 18 października i poniedziałek 19 października r. po raz piętnasty dzieci z wielu krajów świata o godz. 9.00 modlą się na różańcu w ramach międzynarodowej akcji modlitewnej “Milion dzieci modli się na różańcu”. W Polsce akcję tę koordynuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Tegoroczna intencja to modlitwa o pokój, jedność oraz zakończenie pandemii.

Wideo —> Pomoc Kościołowi w Potrzebie: Kampania „Milion dzieci modli się na różańcu” | Spot 2020

Wydarzenie odbywa się zazwyczaj w dniu 18 października. W roku 2020 dzieci modlą się w niedzielę 18 października w domach i parafiach, zaś w poniedziałek 19 października w szkołach i przedszkolach.

Wydarzenie —> na Facebooku

Opublikowany przez ACN – Pomoc Kościołowi w Potrzebie Wtorek, 29 września 2020

 

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu. Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików związanych z „Ruchem Szensztackim” oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików (Consejo Nacional de Laicos Venezuela).

Abp Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w akcji “Milion dzieci modli się na różańcu”:

Więcej o akcji w serwisie Pomocy Kościołowi w Potrzebie:

O Akcji

Pliki do pobrania

List do dzieci

Tajemnice radosne różańca dla dzieci


“… Nadzwyczajna inicjatywa, zorganizowana przez papieską fundację „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” (PKWP), podejmowana jest dzisiaj w rodzinach, a także dzień później we wszystkich szkołach, które zdecydowały się wesprzeć tę kampanię miłości, narodzoną w 2005 r. w Wenezueli, do której zachęcał także Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w zeszłym tygodniu.

– Różaniec to potężna broń w rękach dzieci. W naszej epoce zdominowanej przez egoizm, wojny i odrodzenie nacjonalizmu, modlitwa różańcowa staje się niezbędna i skuteczna, jeśli jest odmawiana przez rzesze czystych dusz, tak czystych, jak dzieci – powiedział ks. Martino Puerto di Serrano, asystent kościelny PKWP we Włoszech. Sam Papież Franciszek podkreślił, że „musimy odmawiać różaniec, aby obronić Kościół i ludzkość przed atakami diabła”. Ks. Serrano jest przekonany, że ta modlitwa może zmienić świat…”

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Milion dzieci modli się na różańcu o pokój i zakończenie pandemii


Dołącz do Get Mercy – publikuj swoje uczynki miłosierdzia, inspiruj innych!