Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Męski Różaniec” 6 lipca 2019 w Krakowie R...

Męski Różaniec” 6 lipca 2019 w Krakowie – Zaprasza abp Marek Jędraszewski

W sobotę 6 lipca 2019 r. odbędzie się w Krakowie “Męski Różaniec”, na który zaprasza, patronujący wydarzeniu wraz z Sekretariatem Fatimskim, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Męski Różaniec Kraków to nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, podczas których setki mężczyzn wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi.

Wydarzenie —> na Facebooku

W sobotę 6 lipca mężczyźni będą w Krakowie wynagradzać za bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Poczęciu NMP.

Wydarzenie rozpocznie Msza św. w kościele św. Barbary u jezuitów przy Małym Rynku, o godz. 9:00. Po Mszy i przejściu na Rynek Główny ok. godz. 10:00, odmówiony zostanie Różaniec Święty oraz przez 15 minut będą rozważane w milczeniu tajemnice różańcowe, aby wypełnić warunki Nabożeństwa, o które prosiła sama Matka Boża w Fatimie. Na zakończenie odśpiewamy będzie wspólnie Apel Jasnogórski.

Opublikowany przez Męski Różaniec Kraków Środa, 26 czerwca 2019

 

Wzorem Warszawy, w Krakowie mężczyźni ruszyli do walki duchowej. Z dniem 1 czerwca 2019 r. podjęli Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w Pierwsze Soboty miesiąca. Wydarzenie zapoczątkowała Msza święta w kościele św. Barbary, następnie odmówiono litanię do św. Józefa, potem nastąpił przemarsz na dookoła Rynku Głównego i jeszcze różaniec, tym razem już na kolanach na Placu św. Barbary.

W modlitwie uczestniczył 93 letni porucznik Wacław Szacoń “Czarny”, żołnierz wyklęty z oddziału “Uskoka”. Skazany przez komunistów na czterokrotna karę śmierci. Pan Wacław mówi, że tylko wiara w Boga i modlitwa różańcowa pozwoliły mu przetrwać więzienie i okrutne tortury. Na jednym ze zdjęć widzimy go z różańcem, który cudem przetrwał po tym jak ubek podeptał go i wyrzucił do śmieci.

Info i wideo / przeczytaj zaproszenie —> Archidiecezja Krakowska: Męski różaniec

W czerwcu 2019 r. w pierwszym “Męskim różańcu” w Krakowie uczestniczyło ponad 100 mężczyzn.

Męski Różaniec Kraków – czerwiec 2019

Tak wyglądał Męski Różaniec w czerwcu. Jak będzie tym razem? Zobaczymy w sobotę!Zachęcamy do oglądania i udostępniania 🙂

Opublikowany przez Męski Różaniec Kraków Wtorek, 2 lipca 2019