Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Lednica 2018 – Przemówienie Prezydenta RP An...

Lednica 2018 – Przemówienie Prezydenta RP Andrzeja Dudy do młodych

Gościem specjalnym 22. Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Lednica 2000 pod hasłem „JESTEM”, odbywającego się na Polach Lednickich w sobotę 2 czerwca 2018 r. był Prezydent RP Andrzej Duda. – Patrzę na was z wielkim wzruszeniem w tym szczególnym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Polska młodzież jest, jest razem, śpiewa pieśni, modli się, tworzy, buduje wspólnotę a nad nimi powiewają biało-czerwone sztandary. Jakże bardzo wam za to dziękuję – powiedział Prezydent witając zgromadzonych na Lednicy 2018.

Z okazji 100-lecia niepodległości uczestnicy wydarzenia dostali od Prezydenta RP polskie flagi. Do każdej dołączona została podpisana przez Andrzeja Dudę karta z napisem: „Niech flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości i państwowości, znak przynależności do polskiej wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas, a szczególnie w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – jubileuszu, który łączy wszystkich Polaków w kraju i na świecie”.

Prezydent rozpoczął wizytę na Polach Lednickich od złożenia kwiatów na grobie założyciela ruchu lednickiego o. Jana Góry. Po oficjalnym rozpoczęciu XXII Spotkania Młodych Lednica 2000 i po przemówieniu do zebranych, Andrzej Duda przez pewien czas wspólnie z innymi uczestnikami tańczył pod Bramą-Rybą. Odwiedził też sektor osób niepełnosprawnych oraz harcerzy.

Prezydent przekazał na ręce Duszpasterzy Lednickich kopię najstarszego rękopisu Bogurodzicy. – To ona była wielkim dziełem budującym chrześcijaństwo w Polsce. Polscy rycerze śpiewali ją, ruszając do walki w obronie ojczyzny, wiary, naszej tradycji i wolności – mówił.

Czytaj całość —> Prezydent.pl: Prezydent na XXII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000

Zobacz —> Wystąpienie Andrzeja Dudy na XXII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000

Wideo —> Lednica2000/YouTube: Lednica 2018 – Przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy