Codzienna Aplikacja Miłosierdzia

“Kazania łagiewnickie 2022”

Od 4 lipca 2023 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia dostępna jest książka „Kazania Łagiewnickie 2022″. Jest to zbiór homilii wygłoszonych w czasie niedzielnych Mszy świętych transmitowanych przez Telewizję Polską o godzinie 7.00. – Głoszone przez biskupów i kapłanów słowo Boże porusza serca oraz daje siłę i motywację do podejmowanego cierpienia czy życiowych wyzwań. Inspiruje do podjęcia walki w budowie lepszego świata – napisał we wstępie do książki ks. Andrzej Gołębiowski SDB, kierownik Redakcji Programów Katolickich TVP3 Kraków.

"Kazania łagiewnickie 2022"

Ks. Gołębiowski przypomina, że każdego dnia niezliczone odbiorniki telewizyjne nastawione są na odbiór różnych programów. „Widzowie szukają w nich sposobu dobrego spędzania wolnego czasu lub informacji. Oglądają filmy, słuchają muzyki, uczestniczą w teleturniejach, fascynują się losami serialowych bohaterów, przeżywają sportowe emocje. Od wielu już lat to narzędzie komunikacji z ludźmi stało się przestrzenią modlitwy i słuchania Słowa Bożego. Kamery telewizyjne przenoszą nas ze świata codziennego chaosu w czas wyciszenia i rozmowy z Jezusem Chrystusem, którego możemy spotkać w ofierze Mszy Świętej. Chorzy i cierpiący, przebywający w domach, szpitalach, więzieniach, domach pomocy społecznej czy w miejscach niedzielnej pracy mogą duchowo stanąć przy ołtarzu w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, aby uczestniczyć w Liturgii.

Dla wielu wiernych naszej „telewizyjnej parafii” to jedyny sposób spotkania z Bogiem. Jak jest to dla nich ważne i jak na te spotkania czekają, dowiadujemy się od nich z listów i telefonów, które otrzymujemy. Głoszone przez biskupów i kapłanów słowo Boże porusza ich serca oraz daje siłę i motywację do podejmowanego cierpienia czy życiowych wyzwań. Inspiruje do podjęcia walki w budowie lepszego świata. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych wiernych telewidzów, oddajemy do Państwa rąk kolejny tom kazań łagiewnickich. Wygłoszone pod natchnieniem Ducha Świętego homilie niech jeszcze raz zapalą w nas światło Bożego działania i poprowadzą Drogami Miłosierdzia. Najpiękniejsze oczy świata, oczy Jezusa Miłosiernego, niech spotkają nasze oczy, które zapatrzone w to źródło miłosierdzia z wiarą powtarzają: «Jezu, ufam Tobie»” – czytamy we wstępie do publikacji.

Książkę „Kazania Łagiewnickie 2022″ wydała Fundacja Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Można ją nabyć w Punkcie Informacyjnym działającym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Można ją zamówić także pisząc na adres: info@misericordia.eu

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Kazania Łagiewnickie 2022

Zobacz też:

“Kazania łagiewnickie 2021”

Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii