Codzienna Aplikacja Miłosierdzia

“Kazania łagiewnickie 2021”

Ponad milion Polaków – w tym ludzie starsi i chorzy – zasiada w każdą niedzielę o godzinie 7 rano przed telewizorami, aby łączyć się duchowo z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. To właśnie z Kaplicy, gdzie znajduje się słynący łaskami obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Siostry Faustyny transmitowana jest coniedzielna Msza święta. Wiele razy Telewidzowie dzwonili lub pisali, pragnąc podziękować księżom głoszącym kazania za słowa, które usłyszeli. Niektórzy prosili o tekst homilii, aby mogli ją jeszcze raz rozważyć w swoim sercu. Inspirowani tymi prośbami oddajemy do Państwa rąk zbiór homilii z 2021 roku. „Owocna lektura tych tekstów niech sprawi, abyście Państwo z jeszcze z większą wiarą i ufnością wypowiadali najpiękniejsze słowa świata: «Jezu, ufam Tobie»” – napisał we wstępie do książki ks. Andrzej Gołębiowski SDB, kierownik Redakcji Programów Katolickich TVP3 Kraków.

Kazania Łagiewnickie 2021


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Każdej niedzieli, kiedy gromadzimy się na sprawowanie Eucharystii, a poprzez posługę kapłanów dociera do nas Słowo Boże. Wyjaśnione podczas niedzielnej homilii staje się dla człowieka bardziej zrozumiałe, jest podpowiedzią, jak je zrealizować w swoim życiu.

„Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie jest takim miejscem, które ściąga pielgrzymów z całego świata. Przychodzą oni, aby spojrzeć w oczy Jezusa i szukać w nich siły życia, mocy cierpienia, umiejętności podejmowania decyzji, trwania w miłości i powołaniu. Miejsce to stało się również największą w Polsce „amboną”, z której głoszone jest Słowo Boże. Dzięki transmisji Telewizji Polskiej dociera ono do niezliczonej rzeszy odbiorców, którzy mogą karmić się tym Słowem. Oddajemy do Państwa rąk zbiór homilii wygłoszonych w tym miejscu przez kapłanów z różnych polskich diecezji, którzy w 2021 roku podjęli posługę sprawowania Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. To właśnie głoszone przez nich Słowo Boże dotarło do ludzkich serc, sprawiło, że ktoś umocnił się w cierpieniu, otrzymał siłę, której bardzo potrzebował, został umocniony duchowym uczestnictwem w Eucharystii. Pozwólcie jeszcze raz poprowadzić się Słowu, które niech owocuje w Waszym życiu. (…) Owocna lektura tych tekstów niech sprawi, abyście Państwo z jeszcze z większą wiarą i ufnością wypowiadali najpiękniejsze słowa świata: Jezu, ufam Tobie” – czytamy we wstępie do książki.

Ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mówiąc o książce „Kazania Łagiewnickie” podkreśla, że pokazuje ona piękną różnorodność Kościoła – kazania w Łagiewnikach głosili bowiem kapłani z 12 diecezji w Polsce /za każdy miesiąc odpowiedzialna jest jedna z diecezji wyznaczona przez Zespół Programowy Konferencji Episkopatu Polski ds. Telewizyjnych Transmisji Mszy Świętej/. „Zaprezentowaliśmy w publikacji krótko każdą z tych diecezji, przedstawiliśmy m.in. sanktuaria, jakie mieszczą się w każdej z nich. Może to być więc także przewodnik na wędrówkę szlakiem mniej znanych sanktuariów w naszej Ojczyźnie” – dodaje.

Książkę „Kazania Łagiewnickie” można nabyć w Punkcie Informacyjnym działającym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz w recepcji Domu Duszpasterskiego. Można ją zamówić także pisząc na adres: info@misericordia.eu

Info i foto za —> Małgorzata Pabis/Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: “Kazania łagiewnickie 2021”

Fot. ilustracyjne —> Faustyna.pl

Zobacz też —> Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja