Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Kawa z Łagiewnik dla podopiecznych Dzieła Pomocy ś...

Kawa z Łagiewnik dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio – 27 października 2023

W piątek, 27 października 2023 r., Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przekazał 17,5 kilograma “Kawy z Łagiewnik” Dziełu Pomocy św. Ojca Pio. Środki na jej zakup pochodziły z Funduszu Miłosierdzia.

– Gdy zobaczyliśmy informację „Dzieła” o tym, że wielu bezdomnych marzy „o chwili relaksu z filiżanką kawy, która pomaga im się rozgrzać, gdy temperatury na zewnątrz spadają”, od razu postanowiliśmy przekazać także naszą kawę. Cieszymy się, że to się udało i mamy nadzieję, że będzie ona im smakować – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. – Na początku listopada chcemy już tradycyjnie obdarować osoby ubogie korzystające z pomocy „Dzieła św. Ojca Pio”, także ciepłą zupą. Jeśli ktoś chce, może włączyć się w tę akcję, dokładając swój „grosz” do Funduszu Miłosierdzia, który działa przy łagiewnickim Sanktuarium – dodaje.

Jak przypomina Małgorzata Pabis, od ponad roku Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach organizuje co miesiąc akcję „Zupa od św. Siostry Faustyny”.

Pomysł akcji zrodził się pod wpływem czytania „Dzienniczka”: „Jezus w postaci ubogiego młodzieńca dziś przyszedł do furty. Wynędzniały młodzieniec, w strasznie podartym ubraniu, boso i z odkrytą głową, bardzo był zmarznięty, bo dzień był dżdżysty i chłodny. Prosił coś gorącego zjeść. Jednak [gdy] poszłam do kuchni, nic nie zastałam dla ubogich; jednak po chwili szukania znalazło się trochę zupy, którą zagrzałam i wdrobiłam trochę chleba, i podałam ubogiemu, który zjadł. W chwili, gdy odbierałam od niego kubek, dał mi poznać, że jest Panem nieba i ziemi. Gdym Go ujrzała, jako jest, znikł mi z oczu. Kiedy weszłam do mieszkania i zastanawiałam się nad tym, co zaszło przy furcie – usłyszałam te słowa w duszy: Córko Moja, doszły uszu Moich błogosławieństwa ubogich, którzy oddalając się od furty błogosławią Mi, i podobało Mi się to miłosierdzie twoje w granicach posłuszeństwa, i dlatego zszedłem z tronu, aby skosztować owocu miłosierdzia twego”. (nr 1312)

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję „Zupa od św. Siostry Faustyny” może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto na podstawie —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Kawa z Łagiewnik dla bezdomnych