Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Jasnogórska nowenna przed uroczystością Matki Boże...

Jasnogórska nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, 17-25 sierpnia 2018

Na Jasnej Górze od piątku 17 sierpnia 2018 r. trwa bezpośrednie przygotowanie do uroczystości ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Przez dziewięć kolejnych wieczorów odprawiana jest wspólnotowa Msza św. z kazaniami. W tym roku kazania nowennowe głosi bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej.

Zobacz też —> Uroczystość NMP Częstochowskiej na Jasnej Górze – Program obchodów

Wideo —> Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów: Nowenna do MB Jasnogórskiej (Msza) – Dzień 9 (sobota 25.08.2018)

Eucharystie, koncelebrowane przez ojców paulinów i księży duszpasterzy częstochowskich parafii, sprawowane są na Szczycie jasnogórskim o godz. 18.30 w dniach 17-23 sierpnia, oraz o godz. 19 w dniach 24 i 25 sierpnia. W każdy z kolejnych 9. dni, przybywają na nie zorganizowanymi grupami wierni z poszczególnych częstochowskich parafii. W dniach nowenny Msze św. z kazaniami transmitowane są codziennie na falach Radia Jasna Góra.

Posłuchaj —> kazań nowennowych z Mszy św. wieczornych odprawianych na Szczycie.

Przed wieczorną Mszą św. nowennową na placu jasnogórskim można się wpisywać do pamiątkowej księgi z racji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przekazanej na Jasną Górę przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

W wigilię uroczystości NMP Częstochowskiej, w sobotę 25 sierpnia odbędzie się procesja maryjna z Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę, z udziałem kapłanów i wiernych miasta Częstochowy i pielgrzymów z terenu Archidiecezji. Procesję poprzedzą nieszpory o godz. 17.00. Natomiast na Jasnej Górze ostatnia Msza św. nowennowa o godzinie. 19.00.

Info za / szczegóły nowenny —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Nowenna Częstochowy do Matki Bożej Jasnogórskiej

o. Stanisław Tomoń/ BPJG | fot. episkopat.pl

Na Jasnej Górze rozpoczynają się dziś duchowe przygotowania do obchodzonej 26 sierpnia uroczystości Matki Bożej…

Opublikowany przez Vatican News Piątek, 17 sierpnia 2018

 

Nowenna i sama uroczystość mają przede wszystkim charakter dziękczynienia za szczególną rolę Maryi w dziejach całego Narodu – przypomina o. Sebastian Matecki, rzecznik Jasnej Góry w rozmowie z Izabelą Tyras z Radia Jasna Góra. – Odczuwamy tę obecność Maryi w dziejach naszego narodu. Ona wiele razy dawała dowody swej matczynej troski również w czasie odzyskiwania niepodległości i gospodarowania nią. To stało się wielką siłą dla wielu pokoleń Polaków, ale i jest nią także dla naszego pokolenia – podkreśla o. Matecki.

Czytaj całość / posłuchaj —> vaticannews.va: Jasna Góra: nowenna ku czci MB Częstochowskiej