Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Jasna Strona Mocy” – Festiwal M...

“Jasna Strona Mocy” – Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej 13-14 sierpnia 2021 na Jasnej Górze i w TVP – Zaproszenie

“Jasna Strona Mocy” Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej odbędzie się na błoniach jasnogórskich w dniach 13-14 sierpnia 2021 r. Dwa dni muzycznego spotkania z udziałem polskich i zagranicznych wykonawców wpisują się w obchody 30. rocznicy VI Światowych Dni Młodzieży, które w sierpniu 1991 r. odbyły się w Częstochowie. W oba dni Festiwalu telewizyjna transmisja rozpocznie się w TVP1 i  na vod.tvp.pl o godz. 20.15.

Serwis internetowy festiwalu “Jasna Strona Mocy” —> fmch.tvp.pl

Transmisja 1. dnia Festiwalu na vod.tvp.pl —> Jasna Strona Mocy. Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej: „Abyśmy byli jedno”

Transmisja 2. dnia Festiwalu na vod.tvp.pl —> Jasna Strona Mocy. Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej: “Abba Ojcze”

♥ Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja


– Zapraszam nie tylko mieszkańców Częstochowy, ale wszystkich diecezjan, pielgrzymów i gości, by w te szczególne sierpniowe wieczory zgromadzić się na jasnogórskich błoniach i tak, jak przed trzydziestu laty, poczuć tę niezwykłą jedność wokół Królowej Polski z Jasnej Góry oraz św. Jana Pawła II, który obecny pośród nas już w inny sposób, wciąż uczy nas jak być wiernymi Bogu – napisał w zaproszeniu na Festiwal abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który objął wydarzenie swym honorowym patronatem.

Zobacz też —> tvp.info: „Jasna Strona Mocy”. IN-GRID, Golcowie i inni na Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej

Koncert ABYŚMY BYLI JEDNO – Piątek, 13 sierpnia 2021

Pierwszego dnia scena zostanie oddana zagranicznym wykonawcom. W ramach koncertu „Abyśmy byli jedno” – Międzynarodowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej, który nawiązuje do tytułu ekumenicznej encykliki Jana Pawła II, zaprezentuje się Stan Fortuna – amerykański franciszkanin znany z muzycznej działalności. O jego twórczości rozpisuje się amerykańska prasa, a o jego życiu zrealizowano film dokumentalny. Jest nie tylko kaznodzieją, który bierze udział w wielu spotkaniach z młodzieżą, ale także chętnie zapraszanym muzykiem. Obok niego na scenie będzie można zobaczyć – fenomenalną s. Cristinę Scuccię z Włoch, zwyciężczynię programu The Voice of Italy. Włoska zakonnica miała już okazję śpiewać dla polskiej publiczności. W 2016 r. podczas Światowych Dni Młodzieży wystąpiła w Krakowie. Gwiazdą specjalną tego dnia będzie lubiana przez wszystkich i chętnie słuchana In-Grid.

13 sierpnia zostanie zorganizowany także plebiscyt na interpretację utworu muzyki chrześcijańskiej, w którym wezmą udział osoby utalentowane wokalnie, reprezentujące różne kontynenty.

Laureat tegorocznej edycji Festiwalu wyłoniony zostanie w drodze głosowania, które odbędzie się wśród uczestników plebiscytu. Widzowie będą mogli głosować wysyłając SMS. W związku z tym wydarzeniem zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa www.fmch.tvp.pl.

W Plebiscycie wystąpią: Vanessa Mioč z Chorwacji, Dominika Gurbaľová ze Słowacji, Jesús Cabello z Hiszpanii, LIN D – grupa ze Szwecji, Marlos Abrek z Włoch, Ana Bolivar z Kolumbii, Caroline „Kaeyra” Baran z USA oraz Ola Maciejewska z Polski

Piątkowy koncert poprowadzą Ida Nowakowska oraz Tomasz Wolny.

Zobacz też —> Vanessa Mioč laureatem Plebiscytu na Interpretację Piosenki Chrześcijańskiej


Koncert ABBA OJCZE – Sobota, 14 sierpnia 2021

W drugim dniu festiwalu (14 sierpnia) artyści zaprezentują utwory szczególnie bliskie sercu Papieża z Polski, a obecni tego dnia na Jasnej Górze pielgrzymi będą mogli razem je wyśpiewać tworząc wielką wspólnotę.

W ramach koncertu „Abba Ojcze – pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II” usłyszymy m.in.: Halinę Mlynkovą, zespół Pectus, Edytę Górniak, Ryszarda Rynkowskiego, Mietka Szcześniaka, Halinę Frąckowiak, Piotra Cugowskiego. Koncert poprowadzą Rafał Brzozowski i Piotr Rubik.

W oba dni Festiwalu telewizyjna transmisja rozpocznie się w TVP1 od godz. 20.15.

Zobacz więcej o uczestnikach festiwalu —> Jasna Strona Mocy

Organizatorami wydarzenia są Telewizja Polska i Klasztor Jasnogórski przy współudziale „Fundacji Instytut Mediów”. Patronat medialny sprawuje Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Info na podstawie —> Biuro Prasowe Jasnej Góry/Izabela Tyras @JasnaGóraNews: “Jasna Strona Mocy” oraz tvp.info: „Jasna Strona Mocy”. IN-GRID, Golcowie i inni na Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej

Zobacz też —> 15 sierpnia: dziękczynienie na Jasnej Górze za VI Światowe Dni Młodzieży


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: