Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Jałmużna Wielkopostna Caritas 2018 – “...

Jałmużna Wielkopostna Caritas 2018 – “Dar Juniora dla Seniora”

W Środę Popielcową, 14 lutego 2018 r., rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Jałmużna Wielkopostna”, w tym roku pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora”. Datki uzbierane w Skarbonkach przez dzieci i młodzież trafią do osób starszych i chorych.

Jałmużna Wielkopostna Caritas 2018

Do akcji włączają się szkoły i parafie na terenie całego kraju. Trafi do nich ponad 650 tysięcy Skarbonek Wielkopostnych. Poprzez akcję organizatorzy chcą uwrażliwić dzieci oraz całe rodziny na potrzeby starszych i chorych, którzy często czują się samotni, zaniedbani i niepotrzebni. 

Do „Jałmużny” można również dołączyć wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty do tzw. „Wirtualnej Skarbonki”, czyli na konto Caritas Polska z dopiskiem „Jałmużna Wielkopostna”.

Serwis akcji Jałmużna Wielkopostna —> jalmuzna.caritas.pl

„Jałmużna Wielkopostna” to mała ofiara, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej lub poświęcenia czasu na wysłuchanie, wsparcie i zrozumienie drugiej osoby. Zebrane w Skarbonkach środki zostaną wykorzystane przez Caritas diecezjalne na zaspokojenie potrzeb seniorów.

„Jałmużna Wielkopostna” jest ekumeniczną akcją charytatywną organizowaną przez Caritas Kościoła Katolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego oraz Diakonię Kościoła Ewangelickiego. Akcja odbywa się po raz. 23.


Głównym punktem konferencji inauguracyjnej była złożenie pierwszych Skarbonek Wielkopostnych przez dzieci z Publicznego Przedszkola „Kwiatki Świętego Franciszka” w Warszawie. W konferencji udział wzięli ks. Krzysztof Sroka – Wicedyrektor Caritas Polska, Wanda Falk – Dyrektor Generalna Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i ks. Doroteusz Sawicki – Dyrektor Prawosławnego Metropolitalnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos.

Inauguracja akcji Jałmużna Wielkopostna 2018 – DAR JUNIORA DLA SENIORA.W konferencji udział wzięły dzieci z Publicznego…

Opublikowany przez Caritas Polska Czwartek, 15 lutego 2018

 

Czytaj całość —> Caritas.pl: „Dar Juniora dla Seniora” – Jałmużna Wielkopostna 2018

Fot. caritas.pl