Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Jaka Wigilia, taki cały rok” – ...

“Jaka Wigilia, taki cały rok” – Koncert kolęd i pastorałek z udziałem Pary Prezydenckiej w TVP1 i na VOD TVP

Koncert kolęd i pastorałek z udziałem Pary Prezydenckiej RP pt. “Jaka Wigilia, taki cały rok” miał swoją premierę w TVP1 o godz. 20.20 w Wigilię. W repertuarze koncertu z kościoła p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Jana Bosko w Łodzi znalazły się tradycyjne kolędy i pastorałki, od wieków śpiewane w polskich domach i kościołach, bez których trudno wyobrazić sobie wigilijny wieczór.

Obejrzyj koncert “Jaka Wigilia, taki cały rok” —> w serwisie VOD.TVP.PL

Wykonali je najlepsi polscy artyści: Krystyna Prońko, Sylwia Grzeszczak, Halina Mlynkowa, Katarzyna Cerekwicka, Sebastian Karpiel Bułecka wraz z Zakopowerem, Mateusz Ziółko i Sound n’ Grace. Koncert poprowadzą Olga Szomańska i Tomasz Wolny, a grupa opoczyńskich kolędników zawitała do kościoła, aby złożyć świąteczne życzenia znamienitym gościom oraz widzom telewizyjnej Jedynki.

Obrzędy i zwyczaje danego regionu odgrywają niezwykle ważną rolę. W koncercie kolęd z udziałem Pary Prezydenckiej, mazowieckie akcenty z subregionu opoczyńskiego i sieradzkiego znalazły się zarówno w zapowiedziach prowadzących, elementach scenografii, jak i repertuarze wykonywanym tego wieczoru.

Za —> centruminformacji.tvp.pl: Wyjątkowe programy TVP na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok

Wideo —> TVP VOD / YouTube: Jaka Wigilia, taki cały rok – koncert kolęd i pastorałek z udziałem Pary Prezydenckiej