Codzienna Aplikacja Miłosierdzia

Dzień Papieski 2020 w Krakowie

Jubileuszowy, XX Dzień Papieski obchodzony w niedzielę 11 października 2020 r. pod hasłem „Totus Tuus” w tym roku przyjmie inną formę niż dotychczas. Sytuacja w kraju zmusiła krakowską wspólnotę „Dzieło Nowego Tysiąclecia” do zmian względem ubiegłych lat. Nie będzie słynnej belgijki na krakowskim rynku, czy miasteczka rodzinnego przy parafii świętej Jadwigi Królowej. Nie oznacza to jednak, że w dobie pandemii stypendyści będą celebrować dzień ich Patrona w mniej uroczysty sposób.

Jubileuszowy 2⃣0⃣. Dzień Papieski obchodzony 11 października pod hasłem „Totus Tuus” w tym roku przyjmie inną formę niż…

Opublikowany przez Archidiecezja Krakowska Piątek, 9 października 2020

 

Zobacz też:

XX Dzień Papieski pod hasłem “Totus Tuus” – Niedziela, 11 października 2020

XX Dzień Papieski w “żółtej strefie” – Komunikat Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Obchody XX Dnia Papieskiego rozpoczną się w sobotę, 10 października o 18:30, mszą św. w Bazylice św. Floriana w Krakowie. Przewodniczyć jej będzie duszpasterz wspólnoty krakowskiej – ks. Jacek Ozdoba. Po uroczystej Eucharystii studenci wezmą udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i będą rozważać sens hasła tegorocznego Dnia Papieskiego.

Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Papieskiego w Krakowie będzie odprawiona 11 października o godz. 9:30 msza święta w Centrum Jana Pawła II. Przewodniczyć jej będzie kard. Stanisław Dziwisz. To właśnie na Białych Morzach cała wspólnota krakowska, łącząc się duchowo z innymi stypendystami w kraju, będzie dziękować za pontyfikat św. Jana Pawła II i prosić o jego wstawiennictwo w tym trudnym czasie.

Nieodłącznym elementem każdego Dnia Papieskiego jest kwesta na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży – podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku stypendyści będą zbierać fundusze do puszek przed kościołami. Ten „żywy pomnik” św. Jana Pawła II można również wesprzeć, wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” pod numer 74 265 (4,92 z VAT).

Stypendyści serdecznie zapraszają do włączenia się w te nietypowe obchody Dnia Papieskiego razem z nimi, a za wszelką pomoc i dobre słowo – szczerze dziękują.

Info za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: XX Dzień Papieski

Przeczytaj —> Totus Tuus – List pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XX Dnia Papieskiego

Foto ilustracyjne: Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie


Dołącz do Get Mercy – publikuj swoje uczynki miłosierdzia, inspiruj innych!