Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

XX Dzień Papieski w “żółtej strefie” &...

XX Dzień Papieski w “żółtej strefie” – Komunikat Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Obchody XX Dnia Papieskiego przypadającego 11 października 2020 r. oraz kościelna i publiczna zbiórka na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbędą się z zachowaniem wymaganych prawem zasad sanitarnych – podkreślają członkowie zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w komunikacie wydanym w związku z pytaniami o obchody Dnia Papieskiego.

👇 XX DZIEŃ PAPIESKI W ŻÓŁTEJ STREFIE Tegoroczne obchody XX Dnia Papieskiego, a w tym kościelna i publiczna zbiórka na…

Opublikowany przez Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia Piątek, 9 października 2020

 

Pod hasłem „Totus Tuus” w niedzielę, 11 października 2020 r., w Kościele katolickim w Polsce będziemy obchodzić XX Dzień Papieski organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W ramach ogólnopolskich obchodów zaplanowano m.in. Msze Święte: w Świątyni Opatrzności Bożej i w Bazylice św. Krzyża w Warszawie oraz w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie a także jubileuszowy koncert i konferencję naukową. Podczas Dnia Papieskiego co roku ma miejsce zbiórka na program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

Zobacz też —> XX Dzień Papieski pod hasłem “Totus Tuus” – Niedziela, 11 października 2020

Publikujemy tekst komunikatu:


XX Dzień Papieski w żółtej strefie – komunikat

Od 10 października na terenie całego kraju wprowadzona została żółta strefa. Obchody XX Dnia Papieskiego przypadającego 11. października br. oraz kościelna i publiczna zbiórka na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbędą się z zachowaniem wymaganych prawem zasad sanitarnych.

Aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno stypendystów jak i Darczyńców Fundacji wolontariusze będą wyposażeni w maseczki, rękawiczki oraz środki do dezynfekcji. Będą też zachowywali dystans społeczny.

Zbiórka publiczna zostanie przeprowadzona do przygotowanych przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” kartonowych puszek kwestarskich. W kościołach będzie realizowana przy użyciu puszek parafialnych.

Zarząd Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”


Tekst komunikatu za —> dzielo.pl: XX Dzień Papieski w żółtej strefie – komunikat

Dołącz do Get Mercy – publikuj swoje uczynki miłosierdzia, inspiruj innych!