Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na ...

Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie

Po raz siedemnasty II Niedziela Adwentu obchodzona jest jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

[no_blockquote text=”Serdecznie zapraszamy Polaków w kraju i poza jego granicami do solidarności w przeżywaniu tego dnia: modlitwy, wsparcia i wdzięczności” text_color=”” title_tag=”h2″ width=”” line_height=”” background_color=”” border_color=”” show_quote_icon=”yes” quote_icon_color=”” quote_icon_size=””]

– zachęcają bp Antoni Dydycz, przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie i ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor Biura Zespołu.

Jak poinformował dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie ks. Leszek Kryża, w ubiegłym roku Zespół przekazał na pomoc na Wschodzie ponad 2 mln złotych. Przeznaczono je m.in. na pomoc liturgiczną, katechetyczną, medyczną i budowlano-remontową. Duża część funduszy została przeznaczona również na pomoc młodzieży ze Wschodu, która wzięła udział w Światowych Dniach Młodzieży oraz w Kongresie Młodzieży Polonijnej je poprzedzającym.

Drodzy Bracia i Siostry. Każda bezinteresowna pomoc powróci do nas zgodnie ze słowami: „Dawajcie a będzie wam dane; miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze” (Łk 6, 38). Otrzymamy tysiąckroć więcej i to w tym życiu.  W imieniu wszystkich, Pasterzy, kapłanów, sióstr zakonnych i osób obdarowanych na Wschodzie, którzy dzięki naszej wrażliwości na ich potrzeby, dzięki naszej hojności, będą mogli radośniej i ufniej przeżywać nie tylko święta Bożego Narodzenia, ale z większym spokojem patrzeć w przyszłość, składamy serdeczne podziękowanie i zapewnienie, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Przeżywany w Polsce i na placówkach polonijnych „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” tam, za wschodnią granicą, jest dniem wdzięczności za tych, którzy pomagają duchowo i materialnie.

 

Źródło: www.episkopat.pl

 

Największą pomocą dla Kościoła na Wschodzie jest 1000-osobowa armia polskich księży posługujących na Wschodzie.https://t.co/LScEl1xfSV

— AleteiaPL (@AleteiaPl) 4 grudnia 2016

Zapisz

Zapisz