Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dzieci z Domu Pokoju w Betlejem z wizytą u abp. Ma...

Dzieci z Domu Pokoju w Betlejem z wizytą u abp. Marka Jędraszewskiego

Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, potkał się w niedzielę 25 czerwca 2017 r. w Domu Arcybiskupów Krakowskich z grupą 20 dzieci z Domu Pokoju w Betlejem.

Dzieci przyjechały do Krakowa z prowadzącą Dom s. Szczepaną Hrehorowicz, Elżbietanką posługującą w Ziemi Świętej od 17 lat. W Domu Pokoju schronienie, opiekę, edukację i wychowanie katolickie znalazło około 40 palestyńskich dzieci chrześcijańskich, wśród nich wiele sierot. Są to dzieci, które nigdy nie wyjechały nawet poza mury Betlejem, choćby do sąsiedniej Jerozolimy, a tym bardziej do kraju Jana Pawła II. Właśnie do wizyty Ojca Świętego w Betlejem nawiązał w swojej rozmowie z dziećmi Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Przypomniał tez dzieciom, że spotykają się w miejscu, gdzie przez lata mieszkał Kardynał Karol Wojtyła i gdzie znajduje się słynne okno papieskie, skąd z młodymi rozmawiał Jan Paweł II, a później papieże Benedykt XVI i Franciszek.

Siostra Szczepana opowiedziała o Domu Pokoju w Betlejem, niezwykłym dziele polskich Sióstr Elżbietanek, które w mieście narodzenia Pana Jezusa za murem odgradzającym żydowską Jerozolimę od Betlejem w Autonomii Palestyńskiej w 2000 roku zbudowały jedyny w Ziemi Świętej sierociniec dla chrześcijańskich dzieci palestyńskich, które straciły rodziców lub ci nie są w stanie ich wychowywać. Młodzi goście z Betlejem obiecali modlitwę za Arcybiskupa Jędraszewskiego. Ich pobyt w Polsce trwa 10 dni i jest możliwy tylko i wyłącznie dzięki pomocy wielu prywatnych osób, które goszczą dzieci, zapewniają im utrzymanie, rozrywkę, podróżowanie po południowej Polsce.

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Abp Jędraszewski spotkał się z dziećmi z Betlejem