Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dożynki Jasnogórskie 2017 – Transmisja on-li...

Dożynki Jasnogórskie 2017 – Transmisja on-line porannych modlitw na Placu przed Szczytem – 3 września 2017

Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę i Święto Dziękczynienia za Plony, czyli Jasnogórskie Dożynki odbyła się w dniach 2-3 września 2017 r. na Jasnej Górze pod hasłem „Do naszej Matki i Królowej”.

W oczekiwaniu na Sumę pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, już od godz. 8.00, wierni wspólnie modlili na Placu przed Szczytem, towarzyszyły im Orkiestry i Zespoły Śpiewaczy, m.in.: Orkiestra i Chór z Kolbuszowej, Zespół instrumentalno-wokalny z Chęcin, Orkiestra Dęta z Kasinki Małej.

Wideo —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Dożynki Jasnogórskie 2017 – Wspólne modlitwy na Placu przed Szczytem Jasna Góra (03.09.2017)


Program niedzielnych uroczystości na Jasnej Górze:

04.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

8.00-10.45 – Wspólne modlitwy na Placu przed Szczytem z udziałem Orkiestr i Zespołów Śpiewaczych, m.in.: Orkiestra i Chór z Kolbuszowej, Zespół instrumentalno-wokalny z Chęcin, Orkiestra Dęta z Kasinki Małej

11.00 – Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych. Koncelebrze przewodniczy i homilię głosi metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski; słowo na zakończenie: bp Edward Białogłowski, delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy.

Msza św. będzie transmitowana przez 1. Program Telewizji Polskiej, Radio Maryja oraz przez Radio Katowice.


 

Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_