Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dożynki Jasnogórskie 2017 – Transmisja on-li...

Dożynki Jasnogórskie 2017 – Transmisja on-line Mszy św. z błogosławieństwem wieńców żniwnych – 3 września 2017

Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę i Święto Dziękczynienia za Plony, czyli Jasnogórskie Dożynki odbyła się w dniach 2-3 września 2017 r. na Jasnej Górze pod hasłem „Do naszej Matki i Królowej”. O godz. 11.00 w niedzielę 3 września na Szczycie jasnogórskim została odprawiona Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych. Mszy św. przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Słowo na zakończenie wygłosił bp Edward Białogłowski, delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy.

Ok. 50 tys rolników przybyło z całej Polski z wieńcami i owocami ziemi, by podziękować Bogu przez Maryję za tegoroczne plony.

Czytaj / zobacz więcej:

-> Dożynki Jasnogórskie 2017 – Homilia abp. Stanisława Gądeckiego – 3 września 2017

-> Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę i Jasnogórskie Dożynki – 2-3 września 2017

-> Bogu dziękujemy za owoce naszej ziemi

Wideo —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych. (03.09.2017)


Program niedzielnych uroczystości na Jasnej Górze:

04.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

8.00-10.45 – Wspólne modlitwy na Placu przed Szczytem z udziałem Orkiestr i Zespołów Śpiewaczych, m.in.: Orkiestra i Chór z Kolbuszowej, Zespół instrumentalno-wokalny z Chęcin, Orkiestra Dęta z Kasinki Małej

11.00 – Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych. Koncelebrze przewodniczy i homilię głosi metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski; słowo na zakończenie: bp Edward Białogłowski, delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy.

Msza św. będzie transmitowana przez 1. Program Telewizji Polskiej, Radio Maryja oraz przez Radio Katowice.