Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina: Zaświadczyć o światłości – Roz...

Dobra Nowina: Zaświadczyć o światłości – Rozważanie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim, Rok C – 2 stycznia 2022

– “Światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła”. Przychodzący na świat Jezus stał się światłem, które pokazało prawdę. Bo ciemność jest przestrzenią, w której można coś ukryć, natomiast, aby coś znaleźć potrzeba światła…  Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Roberta Młynarczyka na na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim, Rok C – 2 stycznia 2022 r., zatytułowanej Zaświadczyć o światłości. To ósmy odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Blask słonecznego światła jest konieczny do życia. Nie tylko zapewnia jasność, ale i odpowiednią temperaturę. Inaczej rozpoczynamy dzień, gdy rano promyki słońca wpadają przez okno, inaczej, gdy, tak jak teraz, trzeba wstawać, kiedy jeszcze jest ciemno.

„Światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła”. Przychodzący na świat Jezus stał się światłem, które pokazało prawdę. Bo ciemność jest przestrzenią, w której można coś ukryć, natomiast, aby coś znaleźć potrzeba światła.

„Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka”. To jest prawdziwie radosna nowina. Człowiek już nie musi się błąkać po ciemku, nie musi iść przez życie po omacku. Musi jednak dokonać wyboru…

Zobacz też —> Dobra Nowina: Dwoje słuchaczy – Rozważanie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Rok C – 1 stycznia 2022


J 1, 1-18 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, Rok C

Słowa Ewangelii według Świętego Jana:

“Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.

W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

Pojawił się człowiek posłany przez Boga, Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz został posłany, aby zaświadczyć o światłości.

Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi.

Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.

A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.

Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie».

Z Jego pełności wszyscy otrzymaliśmy – łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.

Boga nikt nigdy nie widział; ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył.”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 2 stycznia 2022


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Zaświadczyć o światłości. Rozważanie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim, Rok C

realizacja: Ks. Robert Młynarczyk
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja