Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina: Dwoje słuchaczy – Rozważanie n...

Dobra Nowina: Dwoje słuchaczy – Rozważanie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Rok C – 1 stycznia 2022

– Usłyszymy dziś w Ewangelii bardzo ciekawy fragment. Dwa cenne zdania. Pozwolę sobie je osobiście nazwać papierkiem lakmusowym, wskaźnikiem, a nawet znakiem rozpoznawczym człowieka głęboko wierzącego… Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Marka Sudera na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Rok C – 1 stycznia 2022 r., zatytułowanej Dwoje słuchaczy. To siódmy odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Usłyszymy dziś w Ewangelii bardzo ciekawy fragment. Dwa cenne zdania. Pozwolę sobie je osobiści nazwać papierkiem lakmusowym, wskaźnikiem, a nawet znakiem rozpoznawczym człowieka głęboko wierzącego, takiego, który nie tylko żyje Słowem Bożym, ale ma także oczy szeroko otwarte na wydarzenia dziejące się wokół niego, od pospolitego norwidowskiego „zjadacza chleba”, który owszem, zauważa, że coś się dzieje, może i słyszy głos Boga, ale ten głos nie jest dla niego kompletnie zrozumiały, nie jest dla niego „Słowem”, a co najwyżej dźwiękiem, a wydarzenia nic, albo niewiele mu mówią, nie skłaniają do żadnej refleksji.

Jakie są te zdania w pewien sposób kategoryzujące, czy pozwalające zróżnicować dzisiejszych ludzi (choć już samo dzielenie ludzi nie jest dziś w modzie…)? Otóż te: „Wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli. Lecz Maryja zachowywała te sprawy i rozważała je w swoim sercu”. I tu jest klucz w zrozumieniu, dlaczego jedni ludzie autentycznie żyją Bogiem, są wierzący, starają się być blisko Boga, podczas, gdy dla innych wiara nie ma znaczenia, albo niewiele ich obchodzi, a gdy usłyszą słowo „Bóg”, reagują podobnie jak słuchacze św. Pawła z ateńskiego areopagu: „posłuchamy cię innym razem. To nie nasz świat, to nie nasze zainteresowania, to nie nasz światopogląd…”.


Łk 2, 16-21 –  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Rok C

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:

“Pasterze pośpiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli.

Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to zostało przedtem powiedziane.

Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z 1 stycznia 2022 roku


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Dwoje słuchaczy. Rozważanie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Rok C

realizacja: Ks. Marek Suder
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja