Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

#Dar Dla Aleppo – ekumeniczny projekt Dolneg...

#Dar Dla Aleppo – ekumeniczny projekt Dolnego Śląska dla Syrii

Hierarchowie kościołów na Dolnym Śląsku z inicjatywy arcybiskupa Józefa Kupnego podpisali się pod projektem “Dar Dla Aleppo”, który ma na celu odbudować oraz wyposażyć w sprzęt medyczny szpital św. Ludwika znajdujący się w syryjskim Aleppo. Do akcji włączyli się również przedstawiciele lokalnego samorządu.

“Dar dla Aleppo” to inicjatywa zapoczątkowana przez kościoły chrześcijańskie Dolnego Śląska, mająca na celu pomoc zniszczonemu działaniami wojennymi Aleppo. Celem jest zebranie funduszy, które pokryją koszt remontu oddziału szpitalnego zbombardowanej placówki i wyposażenia go w sprzęt medyczny. Do akcji zainicjowanej przez abp. Józefa Kupnego, metropolitę wrocławskiego, chcemy zaprosić ludzi dobrej woli z całego Dolnego Śląska.

Nie chcieliśmy z tej inicjatywy zrobić wydarzenia religijnego – podkreśla abp Józef Kupny. Pokazujemy całemu światu, że jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych – dodaje arcybiskup.

Rozpoczęcie akcji idealnie wpisuje się w rozpoczęty Wielki Post – mówi biskup Waldemar Pytel, zwierzchnik diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego.

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest wiodącym partnerem “Daru Dla Aleppo”. Ks. Waldemar Cisło, dyrektor stowarzyszenia w rozmowie z Radiem Rodzina nie ukrywa, że nasz region daje wyraźny sygnał dla całej Polski. Koszt sprowadzenia jednego dziecka z Aleppo jest równy dziesięciu zabiegom przeprowadzonym w lokalnym szpitalu. Jeżeli chcemy pomagać, pomagajmy na miejscu – apeluje dyrektor.

To bardzo mocny sygnał wypływający z kościoła wrocławskiego, podkreśla biskup Ignacy Dec – ordynariusz diecezji świdnickiej.

Paweł Hreniak – wojewoda dolnośląski wyraził podziękowania dla inicjatora projektu „Dar dla Aleppo” arcybiskupa Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego.

Ta wspólna inicjatywa wielu kościołów jawi się jako ekumenizm w praktyce – podkreśla bp Zbigniew Kiernikowski ordynariusz diecezji legnickiej.

W inicjatywę już dziś włączyło się szereg środowisk dolnośląskich.

Przeczytaj relację, zobacz multimedia —> Radio Rodzina Wrocław: Ruszył projekt #DarDlaAleppo

Oficjalna strona akcji —> www.dardlaaleppo.pl


Jak możesz pomóc?

Włączając się w akcje organizowane przez organizatorów, wysyłając SMS 72405 o treści RATUJE, uczestnicząc w piknikach i festynach.

Konto PLN:
63102049000000850230555762 z dopiskiem “Dar dla Aleppo”

Konto EUR:
PL30102049000000870230555773 z dopiskiem “Dar dla Aleppo”
SWIFT: B PKO PL PW

Pomoc Kościołowi w Potrzebie
ul. Wiertnicza 142
02-952 Warszawa