Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Trzec...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Trzecia Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020

– Niech Najświętsza Maryja Panna pomaga nam pielęgnować pragnienie Chrystusa, źródła wody żywej, jedynego, który może zaspokoić pragnienie życia i miłości, jakie nosimy w sercu – to prośba, jaką papież Franciszek skierował do Boga w czasie rozważania przed modlitwą „Anioł Pański” w niedzielę 15 marca 2020 r. Podobnie jak tydzień temu modlił się w Pałacu Apostolskim, skąd transmitowano przebieg tego wydarzenia.

Papież rozpoczął spotkanie z wiernymi zgromadzonymi przed środkami społecznego przekazu od wyrażenia wielkiej wdzięczności kapłanom, szczególnie we włoskim regionie Lombardia, tak bardzo dotkniętym skutkami koronawirusa, za troskę i towarzyszenie, na wiele różnych sposobów, całemu powierzonemu im ludowi w tym trudnym okresie. W rozważaniu nawiązał do ewangelicznej historii spotkania Jezusa z Samarytanką…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: Jezus jedynym zbawicielem

Wideo i tekst papieskiego rozważania —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem 15.03.2020

Zobacz też —> Radio Maryja/TV Trwam: Modlitwa za chorych na koronawirusa

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” papież Franciszek pozdrowił wszystkich, którzy łączyli się z nim za pośrednictwem środków przekazu. Nie mógł pozdrowić wiernych na placu św. Piotra, gdyż w tych dniach jest on zamknięty (…) Papież zapewnił także o swej bliskości ze wszystkimi chorymi i tymi, którzy się nimi opiekują, jak i z wolontariuszami pomagającymi tym, którzy nie mogą wyjść z domu. Zachęcił także, aby w tej sytuacji pandemii koronawirusa pogłębić wartość komunii, jednoczącej wszystkich członków Kościoła.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: zjednoczeni z Chrystusem nigdy nie jesteśmy sami