Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Ambasador Bożego Miłosierdzia – Bp Robert Ch...

Ambasador Bożego Miłosierdzia – Bp Robert Chrząszcz z wizytą w Brazylii

W pierwszych dniach lutego 2022 r. bp Robert Chrząszcz przebywa w Brazylii. Poleciał tam z misją przekazania tamtejszym Czcicielom Bożego Miłosierdzia informacji o przygotowaniach, jakie trwają do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Wiernym, wśród których niegdyś posługiwał, podarował relikwie św. Siostry Faustyny. Pierwsze owoce już są – do Łagiewnik spływają z Brazylii prośby o przesłanie materiałów.

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


W latach 2005-2020 ks. Robert Chrząszcz posługiwał w Archidiecezji Rio de Janeiro.

W piątek w Sanktuarium Pai das Misericordias w Cachoeira odprawiłem Mszę świętą „telewizyjną”, modliliśmy się „na żywo” Koronką do Bożego Miłosierdzia i udzieliłem wywiadu dla TV Canção Nova – rozmawiałem z Danielą Mirandą, dziennikarką, która codziennie prowadzi w telewizji Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Czciciele Bożego Miłosierdzia w Brazylii bardzo cieszą się z łagiewnickiej inicjatywy i chętnie się w nią włączą – powiedział nam bp. Robert Chrząszcz i dodał, że zaraz po jego wystąpieniu w telewizji skontaktował się z nim także Ksiądz Rektor z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Kurytyby, który bardzo chciałby nawiązać współpracę z łagiewnickim Sanktuarium.

Przy Sanktuarium w Kurytybie działa wydawnictwo, które od 40 lat wydaje „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny i w ostatnich tygodniach udało się im sprzedać milionowy egzemplarz, co jest dla nich wielką radością.

W kwietniu 2022 roku, w czasie obchodów Święta Miłosierdzia, w Sanktuarium Pai das Misericordias w Cachoeira będzie miała miejsce premiera filmu „Święta Faustyna”. – Obecnie trwa montaż filmu. Bardzo ciekawa historia – kilkuminutowy film, który opowiada historię św. Siostry Faustyny. W czasie mojej wizyty w Cachoeira spotkałem się z aktorami i rozmawialiśmy o Bożym Miłosierdziu i o św. Siostrze Faustynie – opowiada bp Robert Chrząszcz.

W niedzielę 6 lutego 2022 – w pierwszą rocznicę święceń biskupich – bp Robert Chrząszcz podarował wiernym w Brazylii, wśród których posługiwał, niezwykły dar z Polski – relikwie św. Siostry Faustyny!

Info, foto i wideo za —> milosierdzie.pl: Ambasador Bożego Miłosierdzia

Zobacz też —> Miłosierdzie nadzieją dla świata – Rozmowa z ks. Zbigniewem Bielasem, rektorem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Dokładnie rok temu, w sobotę 6 lutego 2021 r., w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie obyły się święcenia biskupie ks. Roberta Chrząszcza.

W herbie biskupa Roberta Chrząszcza znajduje się Chrystus z Corcovado, z którego serca wychodzą promienie miłosierdzia, gwiazda symbolizująca Matkę Bożą, a także lilia św. Józefa.

Zobacz więcej —> diecezja.pl: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Pierwsza rocznica sakry biskupiej ks. bp. Roberta Chrząszcza


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja