Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

307. Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę &...

307. Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę – Zaprasza o. Marek Tomczyk OSPPE

W dniach 6-14 sierpnia 2018 r. odbędzie się 307. Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza w Święto Przemienia Pańskiego, pod hasłem “Z Maryją wolni”. Do udziału w niej zaprasza kierownik pielgrzymki o. Marek Tomczyk OSPPE.

Zobacz też —> Polska pielgrzymuje na Jasną Górę, także przez Internet – 2. edycja akcji #PolskaPielgrzymuje


Drodzy Pielgrzymi 307. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej

W tym roku w Święto Przemienia Pańskiego w dniu 6 sierpnia 2018 r. wyruszy na pątniczy szlak 307. Warszawska Pielgrzymka Piesza z Warszawy na Jasną Górę.

W kościele przeżywamy rok duszpasterski z mottem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. W naszej Ojczyźnie świętujemy Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tegoroczna pielgrzymka jest dziękczynieniem za odzyskanie wolności. Wyruszamy z hasłem: ‘Z Maryją wolni’. Pielgrzymujemy na Jasną Górę, o której Święty Jan Paweł II mówił: Tutaj zawsze byliśmy wolni. Dzieje Polski od początku są związane z Najświętsza Maryją Panną.

Przeżywany Jubileusz jest także okazją do odkrywania znaczenia tego Opatrznościowego daru. Sługa Boży Prymas Tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński nauczał: Nie myślcie najmilsze dzieci Boże, że wolność spadła nam z nieba, bez wysiłku. Naród w niewoli wołał: Przed Twe ołtarze zanosim błaganie; Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie.

Podczas pielgrzymki będziemy prosić Boga w Trójcy Jedynego o dar umiejętnego zagospodarowania wolności, o której wspominał Św. Jan Paweł II: Wolność nie jest dana raz na zawsze (…), Trzeba ją stale zdobywać na nowo (…), Jest nam nie tylko dana, ale i zadana. Przesłanie to jest w tych dniach szczególnie aktualne. Papież Franciszek przestrzega nas: ileż złudzeń jest sprzedawanych pod pretekstem wolności, i jak wiele nowych form niewolnictwa powstaje w naszych dniach w imię fałszywie pojmowanej wolności! Tylu, tak wielu jest niewolników w imię wolności.

Czas przygotowań i pielgrzymowania podczas 307. WPP zawierzamy Królowej Polski, która jest dana Narodowi polskiemu, jako pomoc i obrona. Przywołujemy także słowa Milenijnego Aktu Oddania – Oddajemy się dziś ufnym sercem w Twą wieczystą, macierzyńską niewolę miłości wszystkie dzieci Boże ochrzczonego Narodu i wszystko, co Polskę stanowi, za wolność Kościoła w świecie i w Ojczyźnie naszej.

Wyruszamy w dniu 6 sierpnia 2018r. po Mszy Św. o godz. 6.00. Zapisy rozpoczynają się w dniach: 02.08 – 05.08.2018r. w Kościół OO Paulinów p.w. Ducha Świętego, ul. Długa 3, Warszawa. Dodatkowe informacje na stronie internetowej: www.paulini.com.pl.

Proszę o przyjęcie zaproszenia na szlak 307 WPP.

Z wyrazami pamięci i modlitwy
Kierownik 307 WPP
o. Marek Tomczyk


Info za —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Zapraszamy na Pieszą Warszawską Pielgrzymkę na Jasną Górę!

Przeczytaj też —> Prowadzi nas wiara – wywiad z o. Markiem Tomczykiem

Zaproszenie na 307 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę

Zaproszenie na 307 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę

Opublikowany przez Warszawska Pielgrzymka Piesza WPP Ojcowie Paulini Warszawa Sobota, 7 lipca 2018