Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

3 sierpnia 2018 – 117. rocznica urodzin kard...

3 sierpnia 2018 – 117. rocznica urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego

Jestem głęboko przekonany, że ostatni etap procesu beatyfikacyjnego – proces cudu, który się stał za sprawą kard. Wyszyńskiego – pozytywnie zamknie proces beatyfikacji. Zanim to się stanie, bardzo proszę o modlitwę w tej intencji – powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz z okazji przypadającej 3 sierpnia 2018 r. 117. rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia, zachęcając do modlitwy o jego beatyfikację.

Zobacz też —> Modlitwa o beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego

19 grudnia 2017 r. papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót kard Stefana Wyszyńskiego. Od tej chwili Prymasowi Tysiąclecia przysługuje oficjalnie tytuł Czcigodny Sługa Boży

Msza Święta o rychłą beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego zostanie odprawiona w parafii Przemienienia Pańskiego w Zuzeli w niedzielę, 5 sierpnia 2018 r. o godz. 12.00.

Więcej —> www.parafiazuzela.eu

„Życiorys kard. Wyszyńskiego jest dość dobrze znany, ale jednym z wydarzeń, o którym niewiele osób wie jest fakt, że prymas August Hlond sugerował przed śmiercią, aby to właśnie on był jego następcą. Informacja ta została przekazana przez sekretarza kard. Hlonda ks. Antoniego Baraniaka do Stolicy Apostolskiej. Prymas Hlond dostrzegł w kard. Wyszyńskim człowieka, który poprowadzi Kościół w Polsce w mrocznych czasach totalitaryzmu walczącego z religią” – wskazuje ks. Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, przyszedł na świat 3 sierpnia 1901 r. w Zuzeli, na pograniczu Mazowsza i Podlasia (w powiecie Ostrów Mazowiecka), na terenie obecnej diecezji łomżyńskiej. Wstąpił do Seminarium Duchownego we Włocławku, gdzie 3 sierpnia 1924 roku został wyświęcony na kapłana. W latach 1948-1981 pełnił posługę prymasowską, był jednocześnie arcybiskupem metropolitą w Gnieźnie i w Warszawie. Pełnił funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, miał również uprawnienia legata papieskiego.

W 1953 r. został aresztowany i internowany przez ówczesne władze komunistyczne. Jest m.in. autorem tekstu odnowionych Ślubów Narodu, wygłoszonych na Jasnej Górze 26 sierpnia 1956 r. jako Jasnogórskie Śluby Narodu. Kard. Stefan Wyszyński zmarł 28 maja 1981 r. Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny.

Info za —> BP KEP: Kard. Nycz: módlmy się o beatyfikację kard. Wyszyńskiego