Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Homilia papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy...

Homilia papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. w Fatimie z kanonizacją Franciszka i Hiacynty Marto – 13 maja 2017

Pod opieką Maryi kontemplujemy prawdziwe oblicze Jezusa Zbawiciela – mówił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. z okazji setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie w dniu 13 maja 2017 r. Podczas tej Eucharystii Ojciec Święty dokonał kanonizacji rodzeństwa Marto: bł. Hiacynty i bł. Franciszka. Ich liturgiczne wspomnienie przypada 20 lutego.

Franciszek i Hiacynta Marto, kanonizowani przez papieża Franciszka w Fatimie 13 maja 2017 r., to pierwsze wyniesione na ołtarze dzieci, które nie są męczennikami.

Zobacz więcej —> na brewiarz.pl

Kanonizacja rodzeństwa pastuszków stanowiła centralny punkt papieskiej pielgrzymki do Fatimy i miała wyjątkowy charakter: odbyła się w miejscu objawień fatimskich, dokładnie w ich setną rocznicę – 13 maja 2017 r. Co więcej, Franciszek i Hiacynta, są pierwszymi zaliczonymi w poczet świętych dziećmi, które nie są męczennikami. Postulatorka w ich procesie kanonizacyjnym podkreśla, że otwiera to nowy rozdział w refleksji Kościoła na temat świętości, dostępnej dla wszystkich – także dla dzieci.

Zobacz więcej —> Papież Franciszek w Fatimie – 13 maja 2017 – kanonizacja Franciszka i Hiacynty Marto

Wideo↑ / tekst homilii papieskiej —> TV Trwam / Radio Maryja: Homilia Ojca św. Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. w Fatimie, podczas której Ojciec Święty dokonał kanonizacji rodzeństwa Marto: bł. Hiacynty i bł. Franciszka


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do akcji Razem możemy więcej!