Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Homilia papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy...

Homilia papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. w Fatimie, 13 maja 2017 r.

Pod opieką Maryi kontemplujemy prawdziwe oblicze Jezusa Zbawiciela – mówił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. z okazji setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie w dniu 13 maja 2017 r. Podczas tej Eucharystii Ojciec Święty dokonał kanonizacji rodzeństwa Marto: bł. Hiacynty i bł. Franciszka.

Zobacz więcej —> Papież Franciszek w Fatimie – 13 maja 2017 – kanonizacja Franciszka i Hiacynty Marto

Franciszek i Hiacynta Marto, kanonizowani przez papieża Franciszka w Fatimie 13 maja 2017 r., to pierwsze wyniesione na ołtarze dzieci, które nie są męczennikami. Ich liturgiczne wspomnienie przypada 20 lutego.

Kanonizacja rodzeństwa pastuszków stanowiła centralny punkt papieskiej pielgrzymki do Fatimy i miała wyjątkowy charakter: odbyła się w miejscu objawień fatimskich, dokładnie w ich setną rocznicę – 13 maja 2017 r. Co więcej, Franciszek i Hiacynta, są pierwszymi zaliczonymi w poczet świętych dziećmi, które nie są męczennikami. Postulatorka w ich procesie kanonizacyjnym podkreśla, że otwiera to nowy rozdział w refleksji Kościoła na temat świętości, dostępnej dla wszystkich – także dla dzieci.

Zobacz więcej —> na brewiarz.pl

Czytaj całość / tekst homilii papieskiej —> TV Trwam / Radio Maryja: Homilia Ojca św. Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. w Fatimie, podczas której Ojciec Święty dokonał kanonizacji rodzeństwa Marto: bł. Hiacynty i bł. Franciszka


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: