Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na Wielki Post – Sobota 3. tygodnia Wi...

Słowo na Wielki Post – Sobota 3. tygodnia Wielkiego Postu – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Dziś dwudzieste piąte z rozważań ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii na kolejne dni Wielkiego Postu – Sobota 3. tygodnia Wielkiego Postu – 18 marca 2023.

Zobacz wszystkie —> codzienne rozważania ks. Marka na Wielki Post


Czytanie z Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 18, 9-14)

“Jezus opowiedział niektórym, co dufni byli w siebie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść:

«Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”.

A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”

Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».”

Zobacz wszystkie —> czytania liturgii Mszy świętej w dniu 16 marca 2023


Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Sobotę 3. tygodnia Wielkiego Postu

Miej litość dla mnie, Panie, miej litość. Nie mam się czym pochwalić przed Tobą jak faryzeusz. Patrzę na swoje życie i nie śmiem nawet oczu wznieść ku niebu. Gdyby nie Twoja łaska, upadałbym za każdym razem, gdy tylko próbuję się podnieść. To Ty, Panie, we mnie kochasz, modlisz się i jesteś dobry. Ja sam z siebie zdolny jestem tylko do porównywania się z innymi, by stwierdzić, że nie jestem jeszcze taki zły. Dlatego powtarzam za celnikiem: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”.

Tylko w Twoim miłosierdziu jest dla mnie nadzieja na wywyższenie i życie w Twoim królestwie. Ulituj się nade mną, szczególnie wtedy, gdy zapominam o Twoich słowach, gdy próbuję sam budować swoje życie i być dobrym, i uchroń mnie od pychy w myśleniu, że to moja zasługa. Obym zawsze umiał bić się w piersi i przyznać do błędu, wierząc, że jesteś miłosierny i ulitujesz się nade mną – grzesznikiem.


Rozważanie pochodzi z książki ks. Marka Chrzanowskiego FDP pt. “Kawa z niebem”

Zobacz relację z prezentacji “Kawy z niebem” —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…


Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku

Drodzy moi,Jestem z Wami, wspieram Was modlitwą i moją serdeczną pamięcią. Nie przestawajcie wierzyć, że nadzieja silniejsza jest od lęku.Ksiądz Marek.

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Piątek, 20 marca 2020


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: