Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

22 lutego 2023 – 92. rocznica objawienia obr...

22 lutego 2023 – 92. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej

We wtorek 22 lutego 2023 r. przypada 92. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku w dniu 22 lutego 1931 roku.


Obejrzyj – ‘Obraz Jezusa Miłosiernego’:

Wideo —> Faustyna.pl: 27. Obraz Jezusa Miłosiernego


Wieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. – Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47). To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 22 lutego 1931 roku.

Pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego został namalowany w Wilnie w 1934 roku pod okiem samej Siostry Faustyny w pracowni Eugeniusza Kazimirowskiego, a wystawiony do publicznej czci po raz pierwszy w Ostrej Bramie w 1935 roku.

Od tego czasu powstało wiele obrazów. Najbardziej znany jest łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły z kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Obraz ten powstał pod okiem krakowskiego kierownika duchowego Apostołki Bożego Miłosierdzia – o. Józefa Andrasza SJ, który poświęcił go w święto Miłosierdzia 16 kwietnia 1944 roku. Właśnie na tym wizerunku spełniły się słowa Jezusa wypowiedziane do Siostry Faustyny przy pierwszym objawieniu: Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie.

Przed tym obrazem modlą się nie tylko pielgrzymi z całego świata, którzy fizycznie przybywają do tego świętego miejsca, ale także internauci korzystając z transmisji on-line oraz gigapikselowej prezentacji na stronie: www.faustyna.pl.

Info na podstawie —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego

Obejrzyj koniecznie:

Wideo —> Faustyna 2016: Obraz Jezusa Miłosiernego

Zobacz też:

Środa Popielcowa – obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość – 22 lutego 2023

Obraz, którego autorem jest sam Jezus

Św. Faustyna i bł. ksiądz Michał Sopoćko – święci w duecie


22 lutego 2023, w 92. rocznicę objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku Msze św. będą sprawowane o godz.: 6:30 i 17.00. O godzinie 15:00 – modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W ramach rocznicowych obchodów w dniach 22-26 lutego odbędą się rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Co znaczy zaufać?”, które poprowadzi ks. Teodor Sawielewicz. W programie: Eucharystia o godzinie 17.00 z nauką rekolekcyjną, konferencja, uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie i różaniec. Rekolekcje zakończą się nocnym czuwaniem.

Z okazji tej rocznicy uroczystej Eucharystii w niedzielę 24 lutego 2023 o godzinie 12:00 przewodniczyć będzie bp Szymon Stułkowski, ordynariusz diecezji płockiej, a oprawę  muzyczną zapewni chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

W obchodach rocznicy objawień uczestniczą nie tylko mieszkańcy Płocka, ale także czciciele Miłosierdzia Bożego z wielu miejscowości w Polsce, przybywający tradycyjnie na te uroczystości mimo zimowej aury.

Na podstawie —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Płocku oraz Rekolekcje w Płocku


W 2021 roku, z okazji 90. rocznicy objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego papież Franciszek napisał list do pasterza diecezji płockiej bp. Piotra Libery, w którym wyraził łączność duchową z uczestnikami tej uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku i tymi, którzy brali w niej udział za pośrednictwem środków społecznego przekazu.

Cytował w nim słowa Jezusa, wypowiedziane do św. Siostry Faustyny 90 lat temu w Płocku: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” i 5 lat później w Krakowie: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia Mojego”…

Czytaj więcej —> Faustyna.pl: Papież Franciszek na rocznicę objawienia obrazu Jezusa


Siostry Matki Bożej Miłosierdzia zapraszają do wsparcia rozbudowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku:

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku: Płock – Miasto Cudów


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja