Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

22 lutego 2019 – 88. rocznica objawienia obr...

22 lutego 2019 – 88. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego

W piątek 22 lutego 2019 roku przypada 88. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie. To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 22 lutego 1931 roku. – Na kolanach trzeba dziś błagać w Kościele “o miłosierdzie dla nas i całego świata” – mówił bp Piotr Libera w homilii podczas obchodów rocznicy w płockiej katedrze.

Wieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. – Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47)

Zobacz też —> Faustyna.pl: „Łagiewnicka 22” w lutym oraz Wieczór z Jezusem Miłosiernym w Waszyngtonie

Rocznica objawienia obrazu Jezusa MiłosiernegoWieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św….

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Wtorek, 19 lutego 2019


22 lutego 2019 r., w 88. rocznicę objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku Msze św. były sprawowane o godz.: 6:30, 10:00. 12:00 i 15.30.

O godzinie 15:00 – modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończyła się błogosławieństwem o 21:00.

Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i napływ pielgrzymów główne uroczystości diecezjalne odbyły się w płockiej katedrze. O godzinie 18:00 Eucharystii przewodniczył bp Piotr Libera. Poprzedziło ją modlitewne półgodzinne czuwanie.

W jaki sposób miłosierdzie Boże wpisało się w historię, miejsca i ludzi? O tym przypomniał w czasie uroczystej liturgii biskup płocki Piotr Libera. Przewodniczył on Mszy św. w płockiej katedrze, która była zwieńczeniem całodziennych obchodów w sanktuarium na Starym Rynku i w katedrze.

– Na kolanach trzeba dziś błagać w Kościele “o miłosierdzie dla nas i całego świata” – mówił bp Piotr Libera w homilii w płockiej katedrze.

Przeczytaj pełną relację —> Gość Płocki: Bp Libera: niech Kościół rozjaśni Jego miłosierdzie

Zobacz fotorelację —> Cześć 1 | Część 2 | Część 3

W obchodach rocznicy objawień uczestniczą co roku nie tylko mieszkańcy Płocka, ale także czciciele Miłosierdzia Bożego, przybywający tradycyjnie na te uroczystości mimo zimowej aury z wielu miejscowości w Polsce.

Już 22 lutego br. będziemy przeżywać 88 rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego 🌹🔥Zapraszamy!🤗

Opublikowany przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku Wtorek, 19 lutego 2019

 

Info za —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Płocku


Pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego został namalowany w Wilnie w 1934 roku pod okiem samej Siostry Faustyny w pracowni Eugeniusza Kazimirowskiego, a wystawiony do publicznej czci po raz pierwszy w Ostrej Bramie w 1935 roku.z

Od tego czasu powstało wiele obrazów. Najbardziej znany jest łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły z kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Obraz ten powstał pod okiem krakowskiego kierownika duchowego Apostołki Bożego Miłosierdzia – o. Józefa Andrasza SJ, który poświęcił go w święto Miłosierdzia 16 kwietnia 1944 roku. Właśnie na tym wizerunku spełniły się słowa Jezusa wypowiedziane do Siostry Faustyny przy pierwszym objawieniu: Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Przed tym obrazem modlą się nie tylko pielgrzymi z całego świata, którzy fizycznie przybywają do tego świętego miejsca, ale także internauci korzystając z —> transmisji on-line oraz —> gigapikselowej prezentacji na stronie www.faustyna.pl

Info za —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego

Zobacz też —> Obchody 88. rocznicy objawienia obrazu w Koszycach 

© Copyright by Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia