Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

20 lat temu Polska otrzymała specjalny przywilej &...

20 lat temu Polska otrzymała specjalny przywilej – Odpust zupełny za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego

20 lat temu, w odpowiedzi na prośbę kard. Józefa Glempa, ówczesnego prymasa Polski i przewodniczącego Konferencji Episkopatu, Stolica Apostolska wydała w dniu 12 stycznia 2002 r. dekret nadający szczególny przywilej. Każdy, kto na terenie Polski pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum, uzyska odpust zupełny.

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj > intencję osobistą, za bliskich zmarłych lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Warunkiem odpustu jest także stan łaski uświęcającej, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Odpust mogą uzyskać też ci, którzy nie mogą udać się do kościoła, np. z racji choroby. Jeśli „odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym” – również otrzymują odpust zupełny.

Zobacz —> DEKRET PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ

Wcześniejszy dekret Penitencjarii Apostolskiej – z 26 maja 2001 roku, wydany na prośbę  kard. Franciszka Macharskiego – umożliwiał uzyskanie odpustu zupełnego za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wiernym w archidiecezji  krakowskiej. Od 12 stycznia 2002 roku odpust można zyskać na terenie całej Polski.

Na podstawie —> faustyna.pl

Zobacz też —> Koronka do Miłosierdzia Bożego w rękopisie 


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja