Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

13 maja 2020 w Bazylice Na Skałce – Msza św....

13 maja 2020 w Bazylice Na Skałce – Msza św. ku czi św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Transmisja online

W środę 13 maja 2020 r. o godz. 19.00 metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wraz z przedstawicielami Kapituły Metropolitalnej i ojcami paulinami odprawił Mszę św. w Bazylice Św. Michała Archanioła i Stanisława Biskupa Męczennika (Na Skałce), oddając cześć relikwiom Świętego Stanisława BM i zanosząc przed Boży majestat intencje wiernych całej Archidiecezji.

– Św. Stanisław stał się patronem ładu moralnego w naszej Ojczyźnie i punktem odniesienia dla wszystkich, którzy mają odwagę upomnieć się o ten ład – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w homilii.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Czytaj relację / wideo —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Abp Marek Jędraszewski na Skałce: Męczeństwo św. Stanisława przyniosło obfite owoce oraz Msza św. ku czci św. Stanisława na Skałce

Transmisję wydarzenia przeprowadziło Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Zobacz też —> 13 maja 2020 – 39. rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej 


Kościół katolicki w Polsce obchodzi w dniu 8 maja uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Jan Paweł II nazwał go “patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

Stanisław urodził się w Szczepanowie, na terenie dzisiejszej diecezji tarnowskiej, około roku 1030. Po studiach w Paryżu otrzymał święcenia kapłańskie, a w roku 1072 został biskupem krakowskim po biskupie Lambercie. Jako gorliwy pasterz zabiegał o dobro wiernych, wspomagał ubogich i co roku odwiedzał kapłanów swojej diecezji. W roku 1079 zginął śmiercią męczeńską, zabity na rozkaz króla Bolesława Śmiałego, któremu wypominał jego nadużycia.

Zobacz więcej —> 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski

Zobacz relację z Mszy św. z okazji uroczystości św. Stanisława Biskupa i Męczennika z udziałem Episkopatu Polski – 10 maja 2020 w katedrze wawelskiej:

Abp Wacław Depo na Wawelu: Święci wołają o naszą świętość i wierność

Abp Marek Jędraszewski na Wawelu: nasze dziedzictwo zobowiązaniem do jednoznacznego stawania po stronie prawdy i dobra