Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

12. Święto Dziękczynienia – Niedziela, 2 cze...

12. Święto Dziękczynienia – Niedziela, 2 czerwca 2019 – Dziękujemy za wielkich pasterzy Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego

W niedzielę, 2 czerwca 2019 r., w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypada 12. Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku odbywa się ono dokładnie w 40. rocznicę rozpoczęcia I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za tych dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.

Wideo —> Archidiecezja Warszawska: Konferencja dla uczestników XII Święta Dziękczynienia – o. Gabriel Bartoszewski OFMCap która zostanie wygłoszona 2 czerwca 2019 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie

O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie wyruszy procesja dziękczynna, która wraz z relikwiami bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej.

Trasa procesji będzie przebiegać ulicami:

• godz. 8.00 – pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego – kościół św. Aleksandra

• godz. 8.25 – kościół św. Aleksandra – Belweder

• godz. 8.55 – Belweder – ul. J. Gagarina

• godz. 9.10 – ul. J. Gagarina – ul. Sobieskiego

• godz. 9.30 – ul. Sobieskiego – kościół św. Antoniego M. Zaccarii

• godz. 11.00 – kościół św. Antoniego M. Zaccarii i przejście Aleją Rzeczypospolitej do Świątyni Opatrzności Bożej.

O godzinie 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.  Nastąpi wprowadzenie relikwii bł. Franciszki Siedliskiej do Świątyni Opatrzności Bożej.

Transmisja Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej:

Wideo —> Centrum Opatrzności Bożej: Msza Dziękczynna Święto Dziękczynienia w Świątyni Opatrzności Bożej – 02 czerwca 2019 godzina 12.00

Na godzinę 14.00 przewidziano otwarcie Miasteczka dla Dzieci i gry rodzinnej, Panteonu Wielkich Polaków, Ruchomego Teatru XXI wieku dla dzieci

O 15.00 odbędzie się wypuszczenie do nieba baloników „Dziękuję” i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego

O godz. 19.00 celebrowana będzie Msza św. dziękczynna, po niej odbędzie się Wieczór Uwielbienia.

O godz. 21.37 nastąpi zakończenie uroczystości i modlitwa wraz z iluminacją Świątyni Opatrzności Bożej.

Wieczorem w niedzielę 2 czerwca, o godz. 20.30 Warszawiacy spotkają się też na placu Piłsudskiego, gdzie odbędzie się koncert z okazji 40. rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski.

Info za —> Archidiecezja Warszawska: XII Święto Dziękczynienia

“Wszystkich Was, Drodzy Diecezjanie, serdecznie zapraszam na uroczyste obchody Święta Dziękczynienia” – zaprasza kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, który zachęca też do modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego oraz do codziennej modlitwy w parafiach i rodzinach w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Kościoła i naszej Ojczyzny.

Umiłowani Diecezjanie, Bracia i Siostry,

W niedzielę, 2 czerwca br., przypada 40. rocznica rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Tego dnia będziemy również obchodzić XII Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

O godz. 8.00 rano z placu Piłsudskiego, gdzie w 1979 roku papież Jan Paweł II wypowiedział pamiętne słowa: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!, wyruszy do Wilanowa procesja z relikwiami bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

W Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, o godz. 12.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski.

Wieczorem, o godz. 20.30 spotkamy się na placu Piłsudskiego, gdzie odbędzie się koncert z okazji 40. rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski.

Wszystkich Was, Drodzy Diecezjanie, serdecznie zapraszam na uroczyste obchody Święta Dziękczynienia. Proszę też o modlitwę w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz o stałą codzienną modlitwę w parafiach i rodzinach w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Kościoła i naszej Ojczyzny.

Proszę również o zorganizowanie w parafiach zbiórki na przeprowadzenie dalszych prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Wszystkim z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Tekst za —> Archidiecezja Warszawska: W niedzielę XII Święto Dziękczynienia. W południe główne uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej


Kościół w Polsce byłby w bardzo dobrej kondycji, gdybyśmy potrafili utrzymać linię papieża Wojtyły – mówi kard. Kazimierz Nycz. Wyjaśnia w rozmowie z KAI, że „otwartość Kościoła, którą ukazał światu Jan Paweł II, polegała na tym, że budował on model Kościoła z jednej strony wiernego Ewangelii, tradycji i ortodoksji, z drugiej strony otwartego, nastawionego na dialog ze światem”.

Metropolita warszawski mówi też o roli kard. Stefana Wyszyńskiego jak i o komplementarności tych dwóch wielkich pasterzy Kościoła – wokół których koncentruje się jutrzejsze Święto Dziękczynienia. Wyraża też nadzieję na możliwość beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia w przyszłym roku w Warszawie. „Bardzo bym się cieszył – dodaje – gdyby beatyfikacja kard. Wyszyńskiego mogła się wydarzyć w 10. rocznicę beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki.

Pełen tekst wywiadu KAI z kard. Kazimierzem Nyczem —> Dziękujemy za wielkich pasterzy