Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

115. rocznica urodzin Heleny Kowalskiej – św...

115. rocznica urodzin Heleny Kowalskiej – św. Siostry Faustyny – 25 sierpnia 2020

We wtorek 25 sierpnia 2020 r. przypada 115. rocznica urodzin Helenki Kowalskiej – św. Siostry Faustyny, znanej w całym świecie Apostołki Bożego Miłosierdzia. Urodziła się w dniu 25 sierpnia 1905 r. jako trzecie dziecko w rodzinie Marianny i Stanisława Kowalskich we wsi Głogowiec. W akcie chrztu świętego zapisano, że przyszła na świat o ósmej rano, a tego roku był to piątek.

Wideo —> Maskacjusz TV (2015): Dom rodzinny św. Faustyny Kowalskiej – oprowadza ks. Janusz Kowalski

**115 rocznica urodzin św. Siostry Faustyny**25 sierpnia br. przypada 115 rocznica urodzin Helenki Kowalskiej – św….

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Niedziela, 23 sierpnia 2020

 

Mama Siostry Faustyny – Marianna z domu Babel – wspominała, że uświęciła jej łono, bo wcześniejsze porody o mało nie przypłaciła życiem, a kolejne dzieci rodziły się bez problemów. O Helence mówiła: „Błogosławione dziecko, najukochańsza córka”. Natomiast Siostra Faustyna nieustannie dziękowała Bogu za swoich rodziców, ludzi bogobojnych, prawych i pracowitych, którzy wychowywali swoje dzieci w duchu wiary i miłości Boga i ludzi.

Dzisiaj dom narodzin Apostołki Miłosierdzia Bożego należy do Sanktuarium jej urodzin i chrztu, a opiekują się nim siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z klasztoru w Świnicach Warckich. Do miejsca jej narodzin przybywają pielgrzymi nie tylko z Polski, ale także innych krajów świata, wędrując szlakiem jej życia.

Info za —> Faustyna.pl: 115 rocznica urodzin św. Siostry Faustyny

Zobacz też:

Na urodziny rowerem do domu rodzinnego św. Faustyny

115 rocznica chrztu św. Siostry Faustyny