Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

11. Piesza Pielgrzymka z Łagiewnik do Kalwarii Zeb...

11. Piesza Pielgrzymka z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej – 26 maja 2018

W sobotę 26 maja 2018 r. po wspólnej modlitwie w bazylice z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godzinie 7:30 wyruszy 11. Piesza Pielgrzymka z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku szczególną intencją pątników jest modlitwa za ojczyznę.

Wideo: Relacja z pielgrzymki w roku 2017

Inicjatorem pielgrzymki jest ks. Piotr Waligóra, który pochodzi z Kalwarii Zebrzydowskiej, a obecnie jest wikariuszem w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowym Ruczaju w Krakowie. Pielgrzymka łączy główne sanktuaria w archidiecezji krakowskiej: łagiewnickie i kalwaryjskie, i odbywa się zawsze w ostatnią sobotę maja.

Zobacz więcej —> W sobotę „majówka w drodze” z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej

Pielgrzymi pokonają trasę długości 33 km. Po drodze nawiedzą kościół Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie na Nowym Ruczaju i w Rzozowie oraz kościół Trójcy Przenajświętszej w Przytkowicach. Planowo do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej dojdą o 18:45. Po Eucharystii autokarami powrócą do Krakowa.

Info za —> Faustyna.pl: Pieszo z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej / milosierdzie.pl: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Sanktuarium Maryjne w Kalwarii